Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Riigikogu võttis 16. detsembril vastu  riigiteenijate ametipalkade seaduse, mis tõstab alates 2011. aasta kevadest enamiku kõrgete riigiteenijate palku.
Palgad määrati kindlaks eurodes ning suurimat palka  – 5200 eurot hakkavad saama president, riigikogu esimees, peaminister ja riigikohtu esimees.
Kõigi saadikurühmade algatatud seaduse vastuvõtmise poolt oli 64 Reformierakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL), Keskerakonna ja Rahvaliidu liiget ning selle vastu hääletas 15 IRL-i saadikut ja parteitu Jaan Kundla. Sotsiaaldemokraadid ja rohelised seaduse lõpphääletusel ei osalenud.
IRL-i esimehe Mart Laari sõnul oli fraktsiooni otsus seaduse vastuvõtmist mitte toetada seotud eelnõusse lisatud palgamäära suurusega, mis tõstab tunduvalt riigikogu liikmete palkasid.
Laari kinnitusel on fraktsioon olnud viimase poolteise aasta jooksul seisukohal, et vaadates Eestis toimuvat – tööpuudust, palgakärpeid – ei ole õige, kui riigikogu liikmete palk terve selle aja jooksul kasvab.
Seaduse kohaselt ei moodustu riigiteenijate palk alates 2011. aasta märtsis valitava uue riigikogu koosseisu volituste algusest enam mitte keskmise palga, vaid ette kindlaksmääratud palgamäära alusel, mida korrutatakse teatud koefitsiendiga. Kõrgeimaks palgamääraks on seaduse järgi 5200 eurot.
VES/BNS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo