Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Pikka aega Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees olnud Mart Laar saatis 10. juuni õhtul erakonnakaaslastele niinimetatud poliitilise manifesti, milles teeb IRL-ile ettepaneku kaaluda koalitsioonist lahkumist, sest “poliitiline olukord Eestis on ausalt öeldes mage”, vahendab Eesti Päevalehte BNS. Riigikogust lahkuv ning Eesti Panga nõukogu esimehena tööd alustav Laar tõdeb, et on Toompeal töötanud rohkem kui 20 aastat ning näinud seal paremaid kui ka halvemaid aegu. “Palju on muutunud, kuid meie aated on jäänud samaks. Tänane Isamaa ja Res Publica Liit üritab endiselt neid hoida ja edendada. Tean, et see on suur töö, ning soovin kõigile selleks palju jõudu ja jaksu.  Selleks aga, et te veenduksite, et oma vaimus edaspidigi teie keskel olen, lisaksin neile tänusõnadele ka mõned poliitilised tähelepa-nekud,” kirjutas Laar ning lisas kohe, et “poliitiline olukord Eestis on ausalt öeldes mage. Uhkust ei ole selle üle põhjust tunda”. Laari sõnul pakub Reformierakond kõigile soovijatele seebiooperit, mille lõppu pole paista. “See võib ju naljakas tunduda, kuid on tegelikult kurb. Valitsuserakond pole suutnud mitte ainult muuta end naeruväärsemaks, vaid kahjuks on ebausaldusväärseks tehtud kogu Eesti poliitika. Sisevalimised erakonnas pole küll riiklikud e-valimised, kuid nende usaldusväärsust kahjustavad sisevalimiste vassimised siiski. Nii pole ime, et meilt üha valjemalt küsitakse, mida kuradit te seal koalitsioonis teete ja miks te sinna kuulute,” arutles Laar. IRL-i endine juht rõhutab samas, et tema kiri pole üleskutse Isamaa ja Res Publica Liidul kohe valitsuskoalitsioonist välja astuda. “Kui erakond leiab, et arutelu on mõttekas, siis ei tohiks see manduda lehmakauplemiseks ehk oma koalitsioonipartnerile mingite uute taevast sinisemaks ja rohtu rohelisemaks muutvate ettepanekute väljamõtlemiseks. Meie huvi pole siiski mitte mingi kildkonna – olgu see siis parem- või vasakpoolne – edendamine, vaid Eesti riigi ja rahva huvid. Ärgem seda unustagem,” lõpetas Laar.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo