Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eesti avas 6. aprillil  Suurbritannias Šotimaal Aberdeenis Eesti aukonsulaadi. Eesti aukonsul Aberdeenis on Simpson Buglass. Tegemist on Eesti viienda aukonsulaadiga Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigis. Aberdeen on Kirde-Šotimaa suurim linn ning oluline kaubandus- ja naftatööstuskeskus. Aukonsulaadi avanud välisminister Urmas Paet ütles, et Šotimaa kirderannikul on Eesti ja Läänemere piirkonnaga ajalooliselt olnud tihe kaubanduslik suhtlus. Nüüd annab Eesti aukonsulaadi avamine Aberdeenis hea võimaluse selle piirkonnaga tihedamate kontaktide loomiseks ka tänasel päeval. Samuti ütles välisminister Paet, et Aberdeeni piirkonnas töötab ja elab arvukalt eestlasi ning Aberdeeni ülikoolis õpib üle 100 Eesti tudengi. „Aukonsulaadi avamine annab võimaluse ka Aberdeeni piirkonnas elevatele eestlastele paremaid konsulaarteenuseid pakkuda,“ lisas ta. Aberdeeni aukonsuli konsulaarpiirkonnaks on Šotimaa maakonnad Aberdeenshire, Angus, Dundee City, Highland, Moray, Perth and Kinross ning Na h-Eileanan Siar’i, Orkney ja Shetlandi saared. Aukonsulaat asub aadressil 21 Carden Place, Aberdeen, AB10 1UQ. Aukonsulaati saab helistada telefonil +44 1224 625024, saata faksi numbril +44 1224 625026 või e-kirjutada   This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Eesti aukonsul Simpson Buglass on sündinud 30. novembril 1952. aastal Glasgows. Tal on kõrgharidus maamajanduse erialal ning ta on töötanud geodeedi ja kinnisvaranõustajana. Hetkel on Buglass kinnisvaraettevõtte Graham & Sibbald partner. Samuti kuulub ta Aberdeeni Kaubandus-Tööstuskoja juhatusse.   

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo