Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

President Ilves külastas  31. jaanuaril Ida-Virumaa Mäetaguse valda, kus avas Viru Keemia Grupi (VKG) Ojamaa kaevanduse, mille põlevkivi varu hinnatakse 58 miljonile tonnile ja tegutsemisaega 15-17 aastale. Põlevkivi on täna Eesti põhiline energiaallikas ja jääb vähemalt väga oluliseks energiaallikaks ka nähtavas tulevikus, ütles president Ilves, lisades: "Kui õpime põlevkivi senisest paremini ja mitmekülgsemalt väärtustama, seejuures rõhutatult hoolides keskkonnast, siis käitume targalt. Mul on hea meel, et VKG on selles vallas üheks tugevaks eestvedajaks." Kaevanduse juht Margus Kottise ütles, et esimese kivi tõid nad Ojamaalt välja juba 2010. aasta suvel, aga alles nüüd  jõudis kaevanduse rajamine nii kaugele, et suudab toota täisvõimsusel põlevkivi – 200 000 tonni kuus. Sellepärast ka pidulik avamine. Viru Keemia Grupil (VKG) seisavad praegu ees suurte otsuste ajad. Ettevõtte omanikud ja juhid teevad praegu üle Euroopa pingutusi, et kokku panna 450 miljoni euro suurune laen, mille abil rajada veel üks õlitehas ja rafineerimistehas. Viimane töötleks õli diislikütuseks. See on ülikasumlik äri, mille südameks on kaevandus. President Ilves tunnustas Ojamaa kaevanduse 440 kaevurit ja inseneri, sest nende töö on osa sellest, et Eesti kodud on soojad ja valged, et meie e-riik toimib ning et Eesti on praegu Euroopa Liidus üks energia sisseveost vähemsõltuvaid riike. President kohtus samal päeval ka Kohtla-Järvel mineraalväetisi tootva AS-i Nitrofert juhtidega ning käis ettevõtte ammoniaagi ja karbamiidi tsehhides. Ostchem Holding kontserni kuuluv Nitrofert peatas rahvusvahelise majanduskriisi ja valmistoodangu hinna languse tõttu tootmise veebruaris 2009 ja jättis ettevõtte ooterežiimile. Samas säilitasid omanikud pea-aegu neljaks aastaks töö ligi 400 inimesele, kes hoolitsesid seadmete ja kommunikatsioonide säilimise ja korrasoleku eest. Nitrofert, kus praegu töötab 461 inimest, taaskäivitas tootmise mullu detsembris. 99 protsenti kaubanduslikust ammoniaagist ja ligi 90 protsenti karbamiidist tarnitakse Lääne-Euroopa turgudele.   VES/PM/Õhtuleht     

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo