Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eesti ettevõte Invent Baltics hakkab koordineerima Euroopa kosmosetööstuse tulevikusuundade uuringut. Samuti kuulub nanosatelliitide uurimisega tegelevasse rahvusvahelisse konsortsiumi Tartu observatoorium. Kaheaastast uuringuprojekti rahastab Euroopa Komisjon ligi 500 000 euroga. "Ulmefilmidest tuttavad kosmoserobotid ei pruugi enam olla väga kauge tulevik," märkisid Invent Baltics ja Tartu observatoorium ühises pressiteates. "Just selliste paarikiloste autonoomsete kosmoselaevade jaoks innovatiivsete tehnoloogiate arendamine on maailmas omandamas uue kosmosevõidujooksu mõõtmeid," lisasid nad. "Sülearvuti suuruste nanosatelliitide võrgustikud Maa orbiidil võivad tulevikus asendada nii praegusi ülikalleid suuri satelliite kui ka luua täiesti uusi rakendusvõimalusi." Projekti partneriteks on veel Aalborgi Ülikool Taanist ning Euroopa tuntumate kosmoseettevõtete hulka kuuluvad OHB Saksamaalt ja Nanospace AB Rootsist. Projekti eesmärk on kaardistada Euroopa nanosatelliitide arendusprojekte ning töötada kahe aasta jooksul välja nägemus nanosatelliitide tulevikutrendidest ja rakendusvõimalustest. Projekti elluviimises hakkavad osalema ka Eesti tudengisatelliidi ESTCube-1 arendamisel väljaõppe saanud noored spetsialistid.   Invent Baltics on tehnoloogiale spetsialiseerunud konsultatsiooniettevõte ning on muu hulgas ka EAS-i strateegiline partner Eesti kosmosevaldkonna arendamisel. Tartu observatoorium on Eesti kosmoseteaduse ja tehnoloogia keskus, mille laborites on valminud ka Eesti esimene nanosatelliit ESTCube-1.  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo