Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Võru linn võimaldab alates 23. aprillist 2013 Võru linna 70-aastastele ja vanematele inimestele bussiliinidel tasuta sõidu.  Möödunud nädalal kohtus linnapea Jüri Kaver Tallinnas bussifirma SEBE esindajatega, et arutada  tehnilisi lahendusi Võru linna eakatele tasuta bussisõidu võimaldamiseks. Kaver rääkis, et sel teemal on maha peetud arvukalt läbirääkimisi ning nüüd jõuti selgusele, et kõige otstarbekam on rakendada kaardisüsteem. „See tähendab seda, et iga Võru linna sissekirjutatud pensionär saab avalduse alusel personaalse plastikkaardi, millega ta saab oma sõidu registreerida bussi paigaldatud tehnoloogilise lahenduse abil.  Edasine arveldamine toimub juba SEBE ja linnavalitsuse vahel, ning seega ei pea eakas tundma muret sõidu eest tasumise pärast,“ selgitas Kaver.  Linnapea sõnul on järgmine aasta n-ö katseperiood, mil süsteemi juurutatakse. „Eks praktika käigus ole näha kuidas ja kas selline süsteem aastaringselt toimima hakkab,“ ütles linnapea.  Kaveri sõnul on tasuta bussisõidu võimaldamine üks viis, kuidas eakaid linlasi tänada nende tehtud töö eest. Elanikeregistri andmetel elab Võru linnas septembrikuu alguse seisuga 2117 üle 70-aastast inimest.     

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo