Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

14.-15. septembril toimus Tallinnas juba teist korda Rails Girls – tasuta programmeerimise õpituba tüdrukutele ja naistele, kel puudub varajasem kokkupuude programmeerimisega. Vabatahtlike veetavad mittetulunduslikud Rails Girlsi õpitoad on praeguseks laineid löönud juba kogu maailmas (näiteks Buenos Aireses, San Franciscos ja Pariisis). Õpitubade läbiviijate sõnul leidub kõikjal hulgaliselt naisi, kes tahavad tavakasutaja rollist välja astuda ja infotehnoloogia maailmas sõna sekka öelda. Kui arvutimaailm näib aga koosnevat valdavalt meestest, kes hakkasid programmeerima juba algklassides, võib oma algajaküsimustega lagedale tulemine tunduda nii hirmus, et käega lüüakse juba enne millegi üritamist. Helsingis alguse saanud Rails Girls tegeleb selle käitumismustri muutmisega. Kahepäevase õpitoa eesmärk on julgustada naisi realiseerima oma ideid tehnoloogia abil. Vabatahtlikud asjatundjad aitavad algajatel oma arvutisse installeerida kõik, mis vaja, et Ruby on Rails raamistikus (kasutanud on seda Twitter, Slideshare, Github, Groupon, Livingsocial) valmiks teise päeva lõpuks igaühe enda lihtne, kuid täiesti funktsionaalne veebirakendus. Kuigi keegi ei jõua loetud tundidega nullist uut Facebooki meisterdada, mõjub sellises vabas ja toetavas õhkkonnas hamba verele saamine väga julgustavalt ja innustab asjaga edasi tegelema. Lisaks on oluline Rails Girlsi sotsiaalne aspekt – kokku saavad eri valdkondade inimesed, kes muidu ehk ei satukski omavahel mõtteid vahetama. Kevadel Tallinnas toimunud Rails Girlsist võttis osa 30 naist, kelle korraldajad pidid välja valima lausa 120 kandideerija seast. Sel sügisel oli korraldajatel taas suur töö seljataga, kui 125 kandideerija seast valiti välja tervelt 50 hakkajat naist, kellest osa tuli ka naaberriikidest.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo