Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

TTÜ nõukogu otsustas oma 30. augusti istungil nimetada sotsiaalteaduskonna avaliku halduse instituut ümber Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudiks. Otsus jõustub 2013. aasta 1. jaanuarist. Instituudi juhataja prof Rainer Kattel: „Uus nimi, Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut peegeldab paremini instituudi teadus- ja õppetöö sisu. Oleme viimastel aastatel oma teadustöös üha enam seotud innovatsiooni ja innovatsioonipoliitika uurimisega. Meil õpetab näiteks rahvusvaheliselt tunnustatud tippspetsialist, professor Carlota Perez, kes on spetsialiseerunud tehnoloogiliste muutuste mõjule ühiskonnas. Samuti Erik S. Reinert, kelle uurimisvaldkondadeks on arenguriikide majandusareng. Instituudi teadustegevuse tugevuseks on just erinevate valdkondade uudne interdistsiplinaarne seostamine nii rahvuslikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.“ Instituudis saab õppida magistri- ja doktoriõppes tehnoloogia valitsemist, samuti viib instituut koos TÜ majandusteaduskonnaga ellu Teadus- ja Innovatsiooni-poliitika Seireprogrammi. RAGNAR NURKSE (1907-1959) on kõige tuntum ja rahvusvaheliselt mõjukaim Eestist pärit sotsiaalteadlane. Raplamaal sündinud, Tallinnas koolis käinud ning Tartu Ülikoolis õppinud Nurkse lahkus Eestist 1928. aastal. Töötades esmalt Rahvaste Liidu juures ning hiljem Columbia ja Princetoni ülikoolides, sai Nurksest kiiresti üks olulisemaid ja laiahaardelisemaid arenguökonoome maailmas, kelle mõju oli eriti 1950ndatel väga tähelepanuväärne. Tänaseni tuntakse teda laialdaselt nii Aasias kui ka Ameerikas. Nurkse teaduslik panus on olnud väga mitmekülgne alates arenguökonoomikast ja tehnoloogia rollist arengus kuni haldussuutlikuse ja õiguskultuuri mõjust majandusarengule. Tema uurimisteemad kattuvad väga hästi instituudi teadusliku profiiliga.   Avaliku halduse instituut andis 2009. aastal esmakordselt välja Nurkse kogutud teosed ja on seetõttu rahvusvahelisel teadusareenil sisuliselt ainus instituut, kes Nurksega ennast aktiivselt seostab ja tema uuritud teemasid sisuliselt edasi viib. Samuti toetasid instituudi uues nimes Ragnar Nurkse nime kasutamist tema perekond.   Lisainfo prof Rainer Kattel, TTÜ avaliku halduse instituudi direktor, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   Teate koostaja Krõõt Nõges, TTÜ pressiesindaja, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo