Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Euroopa teadust ja kultuuri toetav fond Euroscience Foundation teatas juuni lõpul, et fondi volinikekogu on oma teaduse populariseerimise auhinnaga European Senior Science Writers Award 2012 austanud Eesti teaduskirjanikku ja -ajakirjanikku Tiit Kändlerit. Auhind, mille suurus on 3000 eurot, anti üle 14. juulil, Dublinis toimuva Euroteaduse Avatud Foorumi ESOF 2012 raames. Euroteaduse fond Euroscience Foundation asutati aastal 2000 peakorteriga Hannoveris, selle eesmärgiks on Euroopa teaduse ja kultuuri edendamine. Fond annab välja Euroopa teaduspopulariseerijate auhindu – ühele seeniorile ja kahele juuniorile – ning toetab töötubasid ja sümpoosiume. Euroteaduse fond keskendub teadusajakirjandusele ja uurimistulemuste vahendamisele laiemale publikule. Auhindu antakse välja alates aastast 2001 toimetajatele ja kirjanikele nende saavutuste eest teadusajakirjanduse edendamisel Euroopas. Esimese auhinna pälvis Briti teadusajakirja Nature toimetaja Philip Campbell. Selle auhinnaga on austatud teadustoimetajaid sellistest väärikatest väljaannetest nagu Die Zeit, Dagens Nyheter, Süddeutschen Zeitung, hispaaniakeelne versioon ajakirjast Scientific American, Nature, New Scientist, The Guardian, BBC World Service, Nepszabadsag jt. Alates aastast 2004 omistatakse auhind ka kahele noorele teaduse vahendajale. Sel aastal pälvisid selle 1000-eurose auhinna Venemaa ajalehe Aktsia teadustoimetaja Karine Nararetjan ja Saksamaa ajalehtedes Die Zeit, Frakfurten Allgemeine Sonntag-zeitung ja Stuttgarter Zeitung teadustoimetaja Robert Gast. TIIT KÄNDLER on Eesti Päevalehe teadustoimetaja ja blogiportaali teadus.ee pidaja ning teaduse suvekoolide korraldaja. Ta on ka 12 raamatu autor, millest kuus on populaarteaduslikud. VES/teadus.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo