Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

*Konsul Triin Rajasalu andmetel saabub Austraaliasse aastas keskmiselt 1500 eestlast noorte tööviisa alusel. Et saada tööviisat ka järgmiseks aastaks on kohustuslik teha kolm kuud farmi-või kaevandustööd, mida ka paljud kasutavad, taotledes seejärel õpilasviisat ülikoolihariduse omandamiseks. Mitteametlikel andmetel elab eestlasi Austraalias vähemalt 9000 ringis.

*Kas Kohtla-Järvel asuva poolkoksimägede värskema põlevkivirämpsu põlengu avalikustamist laiemalt oleks nagu välditud? Kuna jäätmed võivad teatud temperatuuri tasemel lendu lasta üliohtlikke mürgiseid heitmeid, põhjustades sel juhul isegi loodete väärarenguid, on oluline ametlikult kontrollida temperatuuri ja heitmete levi. Keskkonnaministeeriumi väitel ei kujuta põleng terviseohte.
*Pärnu elanikel ja külastajatel oli bussiliinide ümberkorralduse tõttu suuri segadusi liiklemisel, kuna bussiliine muudeti enne uue teabe paigaldamist bussipeatustesse ja sõitjate teavitamist kõigist muutustest.
*Mõne kuuga sadu tuhandeid inimesi vastu võtnud Lennusadam ja Teletorn nendivad, et hoolimatud külastajad pole neile võõrad. Abinõuna on tihendatud järelevalvet ja loodud koguni eksponaatide varuosade ladu. Külastajate hulgas on paraku selliseid, kes arvavad, et kui asi liigub, siis tuleb seda sikutada, kuni küljest ära tuleb. Jõuga minnakse asjade külge ja küüned käivad kleebiste taha.
*Soome tollipunktides tabatavatest kuritegudest on 25% uimastite äris kahtlustatavad, kelledest üle poolte on võõrrahvuseist ja suure osa kaubitsejaist moodustavad eestlased. Peamine illegaalne uimastite kaubatee on Eesti kaudu.
Sellega seoses tundub kestev Eesti piirivalve töö ümberkorraldamine ja piirivalvurite koondamine ekslik. Eriti kui töö kaotavad professionaalid, kes oma pikaajaliste töökogemuste põhjal saavad juba inimese käitumisest aru, kas tegu võib olla piiririkkujaga.
*Vatikani pressiteenistuse teatel on Paavst Benedictus XVI lõpetanud kolmanda osa oma triloogiast «Jeesus Naatsaretist. «Tõlge saksa keelest erinevatesse keeltesse on alanud,» teatas Püha Tooli pressiteenistus. Raamat peaks ilmuma üheaegselt nii kirikupea emakeeles kui ka mitmes teises keeles, kuid esialgu Vatikan veel ilmumiskuupäeva ei öelnud. Esimene osa raamatust ilmus aastal 2007. Teine osa jõudis raamatupoodidesse 2011. aasta märtsis.
*Uuringu kohaselt hindab Eesti elanik keskkonnasõbralikke energiaallikaid. Valdav enamus vastajatest  soosiks elektritootmisel eelkõige lähtuda keskkonnale võimalikult väikese kahju tekitamisest, alles seejärel hinna odavusest. Parimaks peetakse nii maksumuse, keskkonnasõbralikkuse kui riigi julgeoleku seisukohalt tuuleenergiat, kõige halvemaks tuumaenergiat. Üle poolte peavad ka põlevkivi keskkonnavaenulikuks ja kõige kriitilisemad ollakse uute kaevanduste suhtes.
*EUObserver vahendab, et Saksamaa aegade madalaimad laenuintressid ning eksporti ergutav odavnenud euro on olnud riigile äärmiselt kasulik. Viimase kolmekümne aasta jooksul on Saksamaa oma võlgade refinantseerimisel säästnud ligi 60 miljardit eurot,»

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo