Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Toompeal Stenbocki maja pressiruumis ei olnud ammu nii palju rahvast olnud kui 8. augustil, avatud uste päeval ning kuna loodus tühja kohta ei salli, proovis mõni julgem ka peaministri toolil istumist.
Tähistamaks valitsuse kaheteistkümne aasta täitumist Stenbocki majas, oli soovijatel võimalus külastada peaministri ja valitsuse tööruume. Üllatuskülalisena liitus ekskursiooniga ka peaminister Andrus Ansip, kes ringkäigu juhtimise enda kanda võttis.

Peaminister viskas paar nalja, tutvustas enda ja valitsusliikmete tööd, rääkis e-valitsusest ja eurokriisist. Rahva seast tulnud küsimuse peale jagas Ansip ka värskeid olümpiamuljeid ning kiitis Heiki Nabi ja Gerd Kanterit nende saavutuste eest. Peaministri sõnul on Eestil põhjust kahe medali üle väga uhke olla.
Üks pressiruumis peaministri tooli katsetajatest oli 7-aastane Jonathan Nister, kes tuli Stenbocki majja ookeani tagant Seattle'ist, USAst. Jonathani ema Karin Keis rääkis Postimehele, et nad tulid kaheks nädalaks Eestisse emale ja õele külla ning kuuldes võimalusest Tallinnas valitsushoonet külastada, ei tahtnud jätta võimalust kasutama.
Külastuse lõppedes õnnestus perekond Keisil koos peaministriga ühine pilt teha, mis muutis avatud uste päeva Stenbocki majas eriti meeldejäävaks.
Riigikantselei kommunikatsioonijuhi Kristiina Tiimuse sõnul on avatud uste päev väga populaarseks osutunud. Seekord korraldati valitsuse majas viis ringkäiku ning huvilisi oleks rohkematekski jätkunud.
Lahtiste uste päevi korraldatakse Stenbocki majas juba aastast 2005. Igasuvine sündmus toimub 8. augustil, kuna see tähistab Eesti Valitsuse kolimist Stenbocki majja 2000. aastal.
Postimees/VES

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo