Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Londoni olümpiamängudel avas 6. augustil eestlaste medaliarve Heiki Nabi, kes võitis kreeka-rooma maadluse raskekaalus hõbemedali. Finaalis kaotas Eesti vägilane Mijan Lopez Nunezile Kuubalt.
Teel finaali alistas Nabi Valgevene esindaja Ioseb Tšugošvili, poolaka Lukasz Banaki ning rootslase Johan Eureni.

Eesti maadlejate jaoks oli see esimene olümpiamedal üle 60 aasta, sest viimati suutis poodiumile tõusta Johannes Kotkas, kes võitis 1952. aasta Helsingi mängudel raskekaalus kuldmedali.
President Toomas Hendrik Ilves õnnitles maadleja Heiki Nabit Londoni olümpiamängudelt võidetud hõbemedali puhul.
«Täna tehti spordiajalugu, kui Heiki Nabi tõi hiidlastele vististi koguni esimese, aga Eestile järjekordse olümpiamedali. Ühinen kõigi õnnitlejatega ja tunnen uhkust, et Palusalu, Kotkase ja teiste maadlejate vägiteod on saanud jätku,» ütles Ilves.
«Maailmameistri edu ei saa ju tulla ootamatusena. Ometi olen nõus kõigi nendega, keda tänane medal üllatas,» tõdes Ilves.
«Soovin veelkord palju õnne nii Heikile kui kõigile neile, eriti treener Henn Põllustele, kes selle olümpiamedali sünnile on kaasa aidanud,» ütles Ilves.
Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo