Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kaitsevägi otsustas investeerida 12 miljonit eurot, et soetada mobiilseid raadijaamu koos varuosade ja tarvikutega.
Seadmed soetatakse USA ettevõttelt Harris Corporation väljakuulutamata läbirääkimistega hankemenetluse kaudu, kuna seadmeid saabki pakkuda vaid üks ettevõte.

Eesti kaitsevägi on kasutanud nimetatud raadiojaamu viimased 8 aastat, alternatiivsete tootjate raadiojaamade hankimine ning kasutuselevõtt tooks aga ebamõistlikke kulutusi ning teadaolevalt ei paku ükski teine tootja turul nimetatud raadiojaamu ning tarvikuid, põhjendas kaitsevägi.
Kaitseväe peastaabi pressiesindaja ütles BNS-ile, et aasta jooksul Eestisse jõudvaid raadiojaamu hakkavad kasutama erinevad kaitseväe üksused ja asutused. Kui palju raadiojaamu kaitsevägi välja käidava raha eest saab, pole teada.
«Kaitsevägi kasutab juba aastaid Harrise raadiojaamu nii kodusel väljaõppel kui ka sõjalistel operatsioonidel ja need jaamad on end tõestanud,» sõnas pressiesindaja.
2008. aastal ostis kaitseministeerium samalt ettevõttelt kahel korral sideseadmeid. Ühe lepinguga ostis Eesti Harriselt 40 miljoni krooni eest erinevaid raadioseadmeid maa- ja mereväele. Teise hankega ostis Eesti umbes 29,7 miljoni krooni eest staabi- ja sidepataljonile raadioseadmeid. Raha viima-seks hankeks tuli Ameerika Ühendriikide programmi Foreign Military Financing (FMF) tagastamatust abist.
BNS/Postimees/VES

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo