Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Sotsiaalministeeriumi tööturuülevaatest selgub, juhte ja tippspetsialiste on Eestis rohkem kui euroliidus keskmiselt ning valgekraede osakaal tööjõus on kasvanud 47 protsendini.
Kõige suuremale arvule eestimaalastest annab tööd töötlev tööstus, kus töötab hõivatutest pea iga viies, sel ajal kui euroliidus keskmiselt ligi 15 protsenti.

Euroliiduga võrreldes on Eestis rohkem inimesi hõivatud hariduse, ehituse, veonduse ja laonduse alal. Samal ajal töötab Eestis tunduvalt vähem inimesi tervishoiu ja sotsiaalhoolekande valdkondades.
Ametikohtade lõikes selgub ülevaatest, et Eestis on Euroopaga võrreldes suurem osa inimesi hõivatud juhtide või tippspetsialistidena: pea iga kümnes töötav eestlane on juht, sel ajal kui Euroopas on juhid ligi kuus protsenti hõivatutest.
Uuring toob välja, et hõivatute seas on üha enam haka­nud suurenema valgekraede osatähtsus. 2011. aas­tal moodustasid valgekraed 47 protsenti ning sinikraed 53 protsenti hõivatutest.
Valgekraedena käsitletakse seadusandjaid, kõrgemaid ametnikke ja juhte; tippspetsialiste; keskastme spetsialiste ja tehnikuid ning ametnikke.
Sinikraedeks loetakse uuringus teenindus- ja müügitöötajaid, põllumajanduse ja kalanduse oskustöölisi, oskus- ja käsitöölisi, seadme- ja masinaoperaatoreid, lihttöölisi, relvajõude.
Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo