Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

17. juulil 2012, Eesti aja järgi kell 22.45 osales LHV Panga delegatsioon New Yorgis NASDAQ OMX börsi kauplemise sulgemise tseremoonial.
 LHV Panga juhtkonna esindajad helistasid sümboolset kauplemispäeva lõppu tähistavat kella.
Samal ajal näidati LHV Panka tutvustavat videot ja logo New York Time Square’il NASDAQ OMX-i videoseinal.

NASDAQ OMX nimetab igal aastal ürituse Baltic Market Awards raames kõige parema börsiliikme, kelleks saab olla Balti väärtpaberiturgudel kauplev pank või maaklerfirma.
Võttes arvesse kauplemisaktiivsust ning osalemist turu elavdamises ja arendamises, kuulutati jaanuaris Baltimaade väärtpaberiturgude 2011. aasta liikmeks LHV Pank. Selle auhinnaga kaasnes esmakordselt ainulaadne võimalus osaleda New Yorgis maailma ühe suurima - NASDAQ OMX börsi sulgemistseremoonial.
NASDAQ OMX Balti parima börsiliikme nimetamisel võetakse arvesse kauplemisaktiivsust (käive, tehingute arv jne) ning seda, kuidas liige on järginud liikmetele kehtestatud kauplemisreegleid.
Lisaväärtusena arvestatakse ka seda, kui aktiivselt on hinnatav löönud oma tegevusega kaasa erinevates börside arendusprojektides. NASDAQ OMX annab Baltic Market Awards auhinda välja 2006. aastast.
"Selle au me saime sellepärast, et aastal 2011 valis NASDAQ meid Balti börside parimaks liikmeks," selgitas LHV juhatuse esimees Erki Kilu.
Just Balti, mitte üksnes Eesti firmana LHV end New Yorgis tutvustabki.
"Eks pankurite jaoks on keeruline siin Eestiga pildile saada. Nii et me oleme rää-kinud, et me oleme ikkagi Baltikumist, esindame kogu Baltikumi, see on nagu üks ühik, mida tuntakse ja mil-lest on võimalik rääkida," sõnas Kilu.
Lisaks NASDAQi teisipäevase börsipäeva lõpetamisele kohtuvad LHV pankurid New Yorgis siinsete investeerijate ja koostööpartneritega. Peamiseks kõneaineks on nii Ameerika kui ka Euroopa majandustes valitsev ebakindlus.
"Ma arvan, et need meeleolud nii siin kui sealpool on täpselt ühesugused, et otsitakse lahendusi ja oodatakse, et mingisugused lahendused tulevad. Aga mis need täpselt on, neid arvamusi on väga palju," nentis LHV juhatuse esimees.
NASDAQi 17. juuli börsipäev lõppes küll positiivsel noodil, indeks tõusis pisut, kuid USA keskpanga juht Ben Bernanke märkis, et Ühendriikide majanduse taastumine on taas aeglustunud ja tööpuuduse vähenemiseks kulub veel pikk aeg.
delfi.ee/ERR/VES

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo