Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Välisminister Urmas Paet ütles Mongoolias Ulanbaataris USA riigisekretärile Hillary Clintonile, et Eesti hindab kõrgelt järjest tihenevat kahepoolset koostööd USAga lisaks välispoliitilistele ja julgeolekuteemadele ka mitmetes teistes valdkondades. „Värskelt USA ja Eesti poolt välja kuulutatud uute demokraatiate ja nende liidrite nõustamisprojekt LEND (Leaders Engaged in New Democracies) on selle üheks heaks näiteks,“ märkis Paet.

 „Lisaks peame väga oluliseks koostööd USAga arengukoostöövaldkonnas ning soovime jätkata ühiste arengukoostööprojektide läbiviimist.“ Paet tõi esile seniseid edukaid Eesti ja USA ühiseid arengukoostöötegevusi Tuneesias, Valgevenes, Moldovas ja Georgias.
 USA riigisekretär Clinton tunnustas Eesti e-valitsuse arengut ning pidas oluliseks Eesti e-lahenduste järjest põhjalikumat tutvustamist maailmas.
Paeti sõnul on Eesti valmis jätkama koostööd valdkondades, kus Eestil on pakkuda kogemus ja lisaväärtus. „See tähendab eelkõige demokraatlike institutsioonide arendamist, e-lahendusi, hea e-valitsemise rakendamist, samuti ettevõtlussõbraliku keskkonna loomist,“ ütles ta.
Rääkides Afganistaniga seonduvast tõi välisminister Paet esile rahvusvahelise kogukonna olulist rolli jätkata Afganistani toetamist, et kindlustada seniseid arenguid. „See tähendab hariduse, tervishoiusüsteemi, inimõiguste ja naiste olukorra ning demokraatia arendamise toetamist,“ sõnas Paet. „Ka pärast 2014. aastat on Afganistan Eestile prioriteetne arengukoostöö sihtriik ning peame oluliseks ka Eesti ja USA koostööd Afganistani suunal,“ lisas ta.
VM pressitalitus

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo