Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eesti lambakasvatajad on aastaid olnud silmitsi probleemiga, et lammastelt pügatud villaga ei ole suurt midagi peale hakata, nüüd saab olukord leevendust, sest tänasest alustab üks Iiri ettevõte Eestis valge villa kokkuostu. Villa kokkuostmine algas 27. juunil Jõgevamaal ning kestab 30. septembrini, vahendasid ERRi raadiouudised. Eesti villa kokkuostu kampaania sai alguse lambakasvataja Hillar Kalda praktilisest murest. "Mõte ei olnudki kogu Eesti villa kokkuostmine, vaid see, et Eestis ei ole villa kunagi mitte kuskile panna olnud ning hakkasin otsima kohta, kuhu villa müüa," rääkis ta. Kalda sõnul elab Eestis umbes 90 000 lammast, seega aastas tekib 200 või enamgi tonni villa, mida lõviosas pole kuskile müüa.  Väärindatud villana jõuab käsitööturule 5-10% kogu Eesti lambavillast, seda enamjaolt väikese karjaga lambapidajatelt. Suurte karjade omanikud on villa realiseerimisega hädas, tegu on kõrvalproduktiga, sest lambaid kasvatatakse enamasti lihatootmise eesmärgil. Kokkuostja näol on tegu Iirimaa ettevõttega, kes ekspordib tööstusvilla Hiinasse. Kokkuostetava villa kilo eest pakub ettevõte 65 senti. Kalda kinnitusel on tegu maailmaturu hinnaga pesemata villa eest. Vill, mida iirlased kokku ostavad, peab olema valge ning sõnnikust ja rämpsust puhas. Kalda sõnutsi on iirlaste algatusele kogu Eestis toodetav valge vill kokku osta reageerinud ka kohalikud Eesti kokkuostjad, kes on hakanud villa aktiivsemalt kokku ostma ja endisest paremini maksma. Nii on välismaalaste huvi tekitanud Eesti lambakasvatajate rõõmuks villaturule ka konkurentsi. ERR  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo