Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Tartu sadam pani kaks nädalat tagasi Emajõel käima väikelaeva Hilara, millest võiks tulevikus välja kasvada Vana-Ihaste ja Kvissentali vahet sõitev jõetramm. Varem Lämmijärvel Värska sanatooriumi kliente sõidutanud Soome päritolu väikelaev mahutab paarkümmend reisijat ning Tartu sadam on võtnud selle aastaks rendile. «Esialgu aastaks, aga kui ta ennast õigustab, siis võime lepingut pikendada,» ütles Tartu sadama juht Peeter Kukk ning nentis, et senise prooviaja jooksul on laev näidanud ennast heast küljest. «Meil oli vaja veenduda, et ta ikka Emajõele sobib. Siin on lisaks tuulele ka tugev vool ja kuna ta on hästi kerge, vajas tema juhtimine harjumist,» selgitas Kukk ning kinnitas, et kui inimesed on pardal, muutub veesõiduk piisavalt stabiilseks.  Ka laeva kapten Rain Kiidma kiitis laeva manööverdamisvõimet ning tema sõnul on esimesed reisijadki andnud positiivset tagasisidet. Lähemate nädalate jooksul paneb Tartu sadam nii üles- kui allavoolu vähemalt ühe ujuva randumissilla. Suure tõenäosusega tulevad need Vana-Ihastesse ja Kvissentali. «Laevasõidu põhiprobleem ongi see, et inimestel pole kuhugi minna. Istuvad küll kesklinnas peale, aga kusagil tahaks ju korra jala maha ka panna. Nüüd tahaksimegi teha Emajõe-äärsete ettevõtjatega koostööd, et luua sõidule lisaväärtust,» ütles Kukk ning oli valmis kõiki saabuvaid ideid läbi arutama. Üks sõiduring võiks kesta veidi üle tunni, kuid täpne aeg sõltub nendest teenustest, mida peatuskohas pakutakse. Randumissildade võimalikke asukohti on Kukk arutanud ka linna esindajatega ning lisaks Vana-Ihastele ja Kvis­­sen­­talile on välja pakutud peatuskohti veel Anne kanali, Ujula Konsumi ja lodjakoja juurde.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo