Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eesti sõjamuuseumis Viimsis avati 6. juunil rasketehnika ekspositsioon, kus on oma koha leidnud kaitseväes kasutusel olnud sõidukid, roomikud ja soomukid, sekka ka mõni päris tanki mõõtu eksponaat. Enam kui 1500-ruutmeetrises näitusesaalis on eraldi sektsioon pühendatud "torudele": näha saab tanki- ja õhutõrjekahureid, kahureid ning haubitsaid. "Rasketehnika ekspositsioon on Eesti sõjamuuseumi jaoks oluline samm edasi, sest mis sõjamuuseum see ilma raske rauata ikka on," ütles kaitseminister Urmas Reinsalu näituse avamisel. Samuti tänas kaitseminister Soome sõjamuuseumit ja Eesti entusiaste, tänu kellele ekspositsioon sündis. "Meie eriline tänu kuulub Soome sõjamuuseumi eelmisele direktorile Markku Palokangale ja praegusele direktorile Harri Huuskole, projekti Eesti-poolsetele käivitajatele Johannes Tõrsile ja Raul Kuutmale ning Eesti kaitseväe õhutõrjujatele ja suurtükiväelastele, kes aitasid eksponaate hooldada," ütles minister. Enamik väljapanekus esindatud tehnikast pärineb ajavahemikust 1930-1960 ning suurem osa sellest oli eri riikide relvastuses kasutuses II maailmasõjas.  Üheks huvitavamaks eks-ponaadiks on II maailmasõjas kasutusel olnud Saksa suurtükk, mis sõja ajal omandas universaalkahuri ja imerelva (saksa k Wunderwaffe) maine.   VES/ERR  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo