Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Rahandusminister nimetas ausust riiklikuks kuriteoks

Rahandusminister Jürgen Ligi lausus 30. mail, et Silver Meikari avalik teadaanne võõra raha Reformierakonnale annetamisest on kuritegu Eesti riigi vastu. Ligi selgitas oma sõnu sellega, et Meikar õõnestas oma teadaandega usku ausa poliitika tegemise võimalusse ja ka Eesti riiki. Meikari valelikkus oli Ligi sõnul selles, et Meikar näitas poliitikat räpasemana, kui see on, kuigi avalik asi peab ka näima aus. "See on korvamatu kahju, see on riiklik kuritegu," lausus Ligi.30. mail kogunes  Reformierakonna juhatus korralisele istungile ning sinna oli kutsutud ka Meikar, kes selgitas pool tundi, miks ta oli eelmisel nädalal avalikult teatanud Reformierakonnale võõra raha andmisest.Meikar süüdistas talle sularahas raha andmises Kalev Lillot ja kogu asja korraldamises justiitsminister Kristen Michalit. Ligi lausus, et temale jäi Meikari esinemine nõrgaks. Ligi ei saanud aru, miks ei rääkinud Meikar sellest erakonnas, vaid tuli selliste süüdistustega välja avalikult.

 

Ligi lausus, et Reformierakond on Meikari eest hoolitsenud, organiseerides talle peale riigikogust väljajäämist töökoha inimõiguste instituudis. Ligi sõnul on Meikari kuupalk instituudis kõrgem, kui on riigikogu liikme kuupalk.Inimõiguste instituudi juht Mart Nutt lükkas Ligi väited ümber, et Reformierakond oleks Meikarile töökoha hankinud. Ka Meikari kuupalk instituudis on Nuti sõnul 1160 eurot kätte, mis on riigikogu liikme palgast oluliselt vähem. 

Taavi Rõivas annetas seitsme aastaga Reformierakonnale 125 000 krooniRiigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Taavi Rõivas on alates 2005. aastast annetanud koduerakonnale 124 517 krooni. Rõivas lubas annetamist ka tulevikus jätkata. Rõivas kommenteeris, et kaheksa aasta peale kokku on suurusjärk õige, keskmiselt 1000 eurot aastas või 83 eurot kuus. Sellesse perioodi jäävad ka neljad valimised, kus ta kandideeris: kahed kohalikud ning kahed parlamendivalimised. 8. aprillil 2010 annetas Rõivas Reformierakonnale 25 000 krooni. Kolm päeva varem annetas Silver Meikar 25 000 krooni, mille kohta ta on tunnistanud, et tegemist polnud tema rahaga. Rõivas ei kasutanud võimalust kommenteerida, kas taoline ajaline kokkusattumus oli juhuslik või mitte.

  Kalle Jents annetas kogu aastapalga Reformierakonnale  Reformierakonna riigikogu liige Kalle Jents koos abikaasa Riinaga on seitsme aasta jooksul toetanud Reformierakonda 302 867 krooniga. Kalle Jents oli aastatel 2007-2011 Viljandi linnapea.  Reformierakonnaga liitus tollal veel ettevõtlusega tegelenud Jents 2004. aastal, sellele järgnes 2005. aasta sügisel ootamatu heldusehoog, kui ta annetas vähem kui kuu ajaga Reformierakonnale kolmes osas 105 000 krooni. Jents lausus, et ega ta seitsme aasta taguseid annetusi hästi ei mäleta, aga tollal oligi ettevõtjate jaoks majanduslikult hea aeg ning oli raha, mida annetada. Kogu 2005. aasta jooksul teenis Jents palka 98 900 krooni, sealt omakorda maksud maha. Seega annetas ta ühe kuuga ära kogu oma aastapalga ja jäi puudugi. Ettevõtjana sai Jents ka 100 000 krooni dividenditulu eelmise aasta kasumi pealt. Kuidas Kalle Jents küll hakkama sai, kui ta annetas erakonnale suurema osa oma 2005. aasta tulust? Jents selgitas, et naine aitas. Tema trükiteenuste ja mitmesuguste kaupade müügiga tegelenud firma kaasomanik Riina Jents sai samuti 100 000 krooni omanikutulu ning tema põhitöö arstina polnud sugugi kehva palgaga. Jents põhjendas tema poliitikukarjääri alguses tehtud annetust sellega, et temale kui ettevõtjale tehti ikka ettepanekuid annetada. "Võib-olla oli ka edevuse asi mingil määral," möönis Jents.   VES/ajakirjandus

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo