Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eesti kapitalile kuuluv alumiiniumist töölaevu valmistav Baltic Workboats ehitab Rootsi rannavalvele viis laeva kogumaksumusega 17 miljonit eurot, esimene laev antakse rootslastele üle 24.  mail  Saaremaal. Rootsi rannavalvega sõlmitud lepingu kogumaksumus on 17 miljonit eurot, millest ühe laeva hind on 3,4 miljonit ja viimase laeva annab ettevõte rootslastele üle 2013. aastal, teatas Baltic Workboats. Kõik viis laeva on 26,5 meetrit pikad ja 6,2 meetrit laiad ning võimaldavad sõita kiirusel kuni 32 sõlme. Laevade ehitamisel kasutati uusi ja suuremat ökonoomsust võimaldavaid tehnilisi lahendusi, mis aitavad hoida kütusekulu kokku ligi 40 protsenti, märkis ettevõte. Rootsi rannavalve hakkab laevu kasutama piirivalve-, politsei-, migratsiooni-, pääste- ja tollitöödel. Laeva disainisid ja ehitasid Baltic Workboatsi insenerid, kes koostöös tellijaga valmistasid ligi aasta kestnud konsultatsioonide käigus ette spetsiaalse laeva projekti, mille järgi algasid 2010. aasta novembris ehitustööd.  Ettevõtte juhatuse esimees Margus Vanaselja sõnul oli rootslaste sooviks saada võimalikult ökonoomne ja kasutajasõbralik patrull-laev. "Lõpptulemusena valmiski tänastele vajadustele igati vastav alus, mida on kerge ja mugav käsitleda ning mis võtab oluliselt vähem kütust," lisas ta. Ettevõtte sõnul puudutab peamine uuendus Volvo Penta IPS pööratavaid käiturseadmeid, mida kasutatakse sellise suurusega laeval esmakordselt ja mis võimaldab maksimumkiirusel ligi 40 protsendilist kütuse kokkuhoidu võrreldes traditsioonilise sõukruvidega lahendusega. Laeva lükkab traditsioonilise kahe sõukruvi asemel edasi kuus sõukruvi. Laeva ehitamisel on kasutatud ka varasemast kergemaid materjale ja kerekonstruktsioone, mis võimaldavad saavutada täiendavat kütuse kokkuhoidu. Samuti on laev integreeritud erinevate kliendi infosüsteemidega.    BNS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo