Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Tartu ülikooli (TÜ) arstiteaduse emeriitprofessor Heidi-Ingrid Maaroos ja TÜ sihtasutuse juhatuse liige Ruth Kotsar allkirjastasid 3. mail Maaroosi-nimelise stipendiumifondi statuudi. Stipendiumi eesmärk on tunnustada arstiteaduskonna üliõpilasi, kes on uurimistööga andnud oma panuse kliinilise meditsiini alasesse teadustöösse. "Professor Maaroos pälvis tänavu riigi teaduspreemia elutöö eest, millest 8000 eurot ongi loodava stipendiumifondi algkapitaliks," ütles TÜ sihtasutuse juhatuse liige Ruth Kotsar.  "Uue fondi asutaja soovil suunatakse pool summast otse stipendiumide maksmiseks ja teine pool investeeritakse tuleviku tarvis." TÜ arstiteaduskonna emeriitprofessor Maaroos on erialalt sisehaiguste arst, kelle teadlasekarjääri läbimurdeks oli uurimistöö "Helicobacter pylori osatähtsuse selgitamine kroonilise gastriidi ja maohaavandite patogeneesis", mis muutis selle haigustekompleksi ravi haiglates. Maaroos on üks enimtsiteeritud Eesti kliinilistest arstiteadlastest ja on juhendanud arvukalt arstiteaduslikke väitekirju. Alates 1992. aastast on ta loonud ja arendanud TÜ peremeditsiini ja polikliiniku õppetooli ning tegelenud sellealase uurimistööga. VES/BNS/

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo