Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eestil on soov olla rukki populariseerimise, samuti rukkialase teadustöö ja taimearetuse eestvedajaks Euroopas, ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder kolmapäeval, 18. aprillil ÜRO toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni (FAO) Euroopa regiooni konverentsil. Praktilised sammud sel teel on põllumajandusministeeriumi teatel huvitatud riikidega töögrupi moodustamine, pidevalt toimiva rah-vusvahelise rukkikeskuse rajamine ning koostöövõrgustiku kujundamine. „Rahvusvahelises koostöös saaks edendada rukki tootmist ja populariseerida rukist kui tervisetoodet,” sõnas Seeder. “Samuti tuleb rõhu-tada rukkitootmise olulisust bioloogilise mitmekesisuse ning erinevate sortide säilitamise seisukohast, mida planeerib omapoolse projektiga toetada ka FAO.” Ühe konkreetse ettevõtmisena võidakse rajada niinimetatud Euroopa rukkitee läbi rukist kasvatavate Euroopa maade, mis kulgeks läbi kümmekonna Põhja- ja Kesk-Euroopa riigi ja mille keskus võiks asuda Eestis. Eestis võiks see tee hõlmata nii siinse rukki ajaloo, sortide ja kasutusvõimaluste tutvustamist kui ka näidata modernset tootmisprotsessi. Rukkitootmisele laiema tähelepanu tõmbamiseks on Eesti teinud ettepaneku rahvusvahelise rukkiaasta väljakuulutamiseks 2016. aastal. Samuti kaalutakse rukki arendusprojekti väljatöötamist koostöös FAO ning teiste rukist tootvate riikidega, mille tulemusi võiks esitleda 2015. aasta Milano EXPO-l. Rukist kasvatavaid riike on maailmas 40. VES/BNS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo