Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

13.-15. jaanuaril, toimus Eestis Teeme Ära Maailmakoristus 2012 konverents, kus said kokku koristusaktsioonide eestvedajad 45-st erinevast riigist. Konverentsi käigus korraldati töötubasid, presentatsioone ning mõttevahetusi, mis aitavad valmistuda eelseisvateks rahvusvahelisteks prügikoristustalguteks. Maailmakoristus 2012 konverentsi muutis eriliseks osalejate ühine eesmärk ning reaalsed kogemused, mida omavahel jagati. Töötubades võeti eraldi fookusesse talgute korraldamise etapid: meeskonna töö organiseerimine, kampaania ja kommunikatsioon, prügi kaardistamine ja IT-lahendused, logistika, partnerid ja finantseerimine, vabatahtlike kaasamine, jäätmekäitlus ning strateegia pikemas perspektiivis. Üheskoos arutati läbi probleemid, millega prügikoristustalgute organiseerimisel kokku võib puutuda, ning nende potentsiaalsed lahendused. Konverentsi külalistele korraldati ekskursioon Eestimaa loodusesse, kus toimus ka Skype’i peaarhitekti, Ahti Heinla poolt välja töötatud prügikaardistamise tarkvara testimine. Teeme Ära liikumisega on tänaseks kaasa tulnud 85 erinevat riiki ja lisaks sellel aastal toimuvatele ühistele koristustalgutele arutati konverentsil ka liikumise pikemaajalisi eesmärke ning tulevikuvisiooni. “Koristustalgute kaudu vahetu probleemi leevendamine ja inimeste üldise teadlikkuse tõstmine on ainult esimene samm – selleks, et inimesed õpiks oma elu korraldama nii, et jäätmeid üldse ei tekiks, on vaja radikaalset mõtteviisi muutust ning ümberkorraldusi paljudes eluvaldkondades,” ütles liikumise üks algatajatest Rainer Nõlvak, lisades, et “Siin on suur roll kogukondadel ning eraettevõtetel, kelle võimuses on hakata selles suunas tegutsema kohe.” Oma nägemust jagas kon-verentsil teiste hulgas ka rahvusvahelise liikumise "Zero Waste" esindaja Joan Marc Simon, kes räägib teemal "Prügivaba ühiskond" ehk jäätmevaba maailma loomise võimalikkus ja selleni viivad sammud.  Rohkem infot Teeme Ära Maailmakoristus 2012 aktsiooni ning konverentsi kohta leiab eestikeelselt veebilehelt www.teemeara.ee ning liikumise rahvusvaheliselt lehelt www.letsdoitworld.org . Konverentsi toimumisele panid toetava õla alla EAS, Avatud Eesti Fond, Rezidor Hotelligrupp ja Carlson, Skype, Estonian Air, Rimi Baltic, Kalev, Elion, Tahe Kayaks ja Hagar.       Tiina Urm Communications & PR World Cleanup 2012 gsm: +372 5300 0515 e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. www.letsdoitworld.org

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo