Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Lastevanemate kaitsja Jõks: Pühajärve kooli sulgemiseks toodud põhjendusi edasi arendades tuleks ka Eesti Vabariik sulgeda. Kümmekond Pühajärve põhikooli lastevanemat andsid kohtusse hagi Otepää valla vastu, kuna pole nõus kooli sulgemisega. Neid hakkab kohtus esindama endine õiguskantsler Allar Jõks koos kolleegi Carri Ginteriga advokaadibüroost Sorainen. Allar Jõksi sõnul analüüsis ta kümme aastat tagasi õiguskantslerina väikekoolide sulgemise vastavust põhiseadusele. "Leidsin siis, et ainult kokkuhoiupoliitilised argumendid ei saa õigustada kooli sulgemist. Olen samal seisukohal ka praegu. Vallavolikogu poolt kooli sulgemiseks toodud põhjendusi edasi arendades tuleks ka Eesti Vabariik sulgeda, kuivõrd väikeriigi ülalpidamine on kulukas," ütles endine õiguskantsler Jõks Delfile. Advokaadibüoo Sorainen partneri, vandeadvokaat Carri Ginteri sõnul nõustus büroo esindama Pühajärve põhikooli lapsevanemaid, kuna kodanikujulgust tuleb toetada. Ginteri arvates on tähelepanuväärne lastevanemate julgus astuda vastu vallavõimule, kes kohalikku kogukonda ära kuulamata ja läbimõtlematult sulgeb kohaliku elu keskuseks oleva kooli. "Maakoolide sulgemine kiirendab kohaliku elu hääbumist. Koos kooliga kaob reeglina ka noorem elanikkond. Inimesed valivad elukoha tihti selle järgi, kui turvaline, mugav ja vähem kulukas on last kooli saata," ütles Ginter. Ginteri ja Jõksi arvates ei ole omavalitsuste autonoomia piiramatu. Pühajärve põhikool on oma 90 õpilasega on maakoolide hulgas üle keskmise suurusega ning õpilaste arv on viimastel aastatele stabiliseerunud. Õppekvaliteet on hea, riigieksamite tulemused on üle vabariigi keskmise. "Kuidas mõjub otsus õppimise ja õpetamise kvaliteedile, hariduse kättesaadavusele ja omandamise edukusele ning õppekeskkonna turvalisusele ja tervislikkusele? Millised on tagajärjed kohalikule elule tervikuna? Neid argumente vald oma otsuses analüüsinud ei ole. Otsuse taga puudub kvaliteetne analüüs. Kooli sulgemise aluseks saab olla ainult kaalutletud, mitte juhuslik otsus," rõhtasid Ginter ja Jõks. VES/delfi.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo