Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Igasugu üllatusi ootas Mustamäe Gümnaasiumi neljanda klassi õpilasi Tallinki Tallinn-Stockholm parvlaeval. Nad ise olid laevapardal jõuluprogrammis osalejad; nende mudilaskoor laulis kahel õhtul laeva nn showbaar'i suurel laval: teel Tallinnast Stockholmi ja järgmisel õhtul teel kodulinna tagasi.      Pikalt oli harjutatud laule ja kaasaliikumist, aga see pole mudilastele uudiseks: läinud suviseks noorte laulupeoks sai kordi rohkem harjutatud ettevõtliku muusikaõpetaja ja koorijuhi Merle Adelmani käe all.  Tallinki Stockholmi vahet sõitvatel laevadel on saanud jõulueelseks traditsiooniks kutsuda esinejaid Eestist reisijatele jõuluprogrammi pakkuma. Enne mudilaskoori oli Tallinn-Stockholmi ühepäevase nn "kruiisi" kahel õhtul esinenud Märjamaa pensionäride koor.     Õhtu edenedes selgus, et kaasa sõidab ka jõuluvana oma päkapikust abilisega, kes kutsus kõiki piparkooke kaunistama. Veel palus jõuluvana talle soovikirju kirjutada ja enne magamaminekut erilisse punasesse laevakirjakasti panna. Hommikul ärgates avastasid lapsed, et päkapikk oli toonud kajuti ukse taha jõuluvanalt vastu kirjutatud kirja!      Siis mindi päevaks jõuluehteis Rootsi pealinna uudistama. Õhtul aga taas päkapikumütsid pähe ja Läänemere lavale. Vahele veidi jooksmist ka, sest pikad laevakoridorid kutsuvad nii vastupandamatult kulli ja peitust mängima.   Riina Kindlam, Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo