Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Riik võttis Snorase panga aktsiad üle

 

Leedu valitsus otsustas 16. novembril vastavalt Leedu Panga nõukogu ettepanekule, et Leedu Snorase panga aktsiad võetakse üle. Leedu Panga nõukogu oli enne seda kõrvaldanud Snorase panga juhatuse ametist ja nimetanud pangale ajutise halduri. Panga tegevus on peatatud. Leedu Panga nõukogu otsustas ka rakendada ajutisi meetmeid, et tagada Snorase varade kaitse. «See otsus langetati panga huvide ja klientide kaitseks ning Leedu pangasüsteemi usaldusväärsuse tagamiseks,» märkis keskpank. Leedu keskpank kinnitas, et tema meetmed on vastavuses Leedu pangaseadusega, kui oli hinnanud Snorase panga rahalist seisu, tegevust viimastel aastatel ja viimase auditi tulemusi. Keskpanga analüüs näitas, et Snorase varad on ebapiisavad. Leedu uudisteportaali 15min.lt peatoimetaja Žilvinas Pekarskas rääkis E24-le, et see, mis Snoras pangaga praegu toimub, on viimaste aastate suurim katastroof Leedu panganduses. Pekarskase sõnul tuli teade panga juhtide kõrvaldamisest nagu välk selgest taevast. «Pensionärid üritavad praegu raha pangast kätte saada, aga kõik panga sularahaautomaadid ja teised elektroonilised teenused on rivist väljas ja raha saamine on võimatu,» rääkis ta. Riigi suurima võimuga erakonna juht kutsus inimesi äsja rahu säilitama, kuna kuni 100 000 euro suurused deposiidid on riigi poolt kaitstud. Kas just Snorase probleemide allikaks, kuid üheks küsitavaks tehinguks nimetas peatoimetaja laenu halva mainega Venemaalt pärit omanikega ettevõttele Mirax. See 2010. aastal 75 miljoni dollari suuruse laenu andmine tekitas palju vastukaja. Samal ajal on Leedu üks suurimaid panku kinnitanud, et nende rahaasjadega on kõik korras ning kutsunud üles inimesi oma raha sinna panema. Leedu pangaliidu andmetel on Snorase pank varade poolest suuruselt neljas pank Leedus. Septembri lõpus olid selle varad 8,141 miljardit litti. Tänavu on need kasvanud 6,3 protsenti. Need moodustasid Leedu pankade varadest 9,9 protsenti. Vene ärimehele Vladimir Antonovile kuulub Snorase aktsiatest 68,1 protsenti ja Raimondas Baranauskasele 25,31 protsenti aktsiatest. Novembri alguse seisuga oli Snorasel panga enda andmeil Leedus ja välismaal kokku 258 esindust. Snorasele kuulub 339 sularahaautomaati Leedus ning pank teenindab enam kui 1,181 miljonit klienti. Alles paar päeva tagasi  teatas Snoras tegevuse laiendamisest Eestis. Pank lubas hakata Eestis pakkuma eraisikutele eluasemelaene. Leedu pankadest läks viimati pankrotti Litimpex, mille pankrotimenetlust alustati 1999. aastal. 1996. aastal võttis riik üle Lietuvos Akcinis Inovacinis Bankase. VES/e24.ee  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo