Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eesti Leiutajate Liit sai Stockholmi Rootsi Leiutajate Liidu 125. aastapäeva tähistaval  suurüritusel ühe kulla ja kaks pronksi. Maailmanäitusel oli kohal üle 80 leiutaja 17 riigist ning messil eksponeeriti üle saja leiutise. Eesti oli esindatud kolme leiutisega: Mikro-generaator EHF Micro Fa, reguleeritav kanga suga ja Myoton Pro. Kuldmedali võitis Myton Pro, lihasemõõtja, mis näitab lihase seisundit. Ta mõõdab lihase parameetreid ja on võimeline seda tegema ka kosmoses. Myoton ongi minemas novembri keskel paraboollennule, mida organiseerib Saksa kosmoseagentuur. Üks pronks võideti üldiste väljapanekute eest. Teise pronksi võitis Micro Fa telefoni sisse käiv nanokiip. See muudab magnetilaine millimeeterlaineteks, millel arvatakse olevat ravitoime ja peaks väidetavalt aitama mobiiltelefonide kahjuliku kiirguse vastu. Kolmas Eesti väljapanek oli reguleeritav kanga suga, mis on kangaspuude ja kudumismasina osa koelõngade kinnilöömiseks. Soa vahesid on võimalik muuta suuremaks ja väiksemaks ja teha ka koonusekujulist mustrit, mitte ainult risti ja põiki. Eesti Leiutajate Liit on mittetulundusühing, mis tegeleb Eesti leiutajate abistamisega leiutiste kaitsmisel, propageerimisel ning nõustamisega leiutiste võimalikuks turuletoomiseks. Lisaks ka koolitusega. Põhimõtteliselt võivad liikmeks olla kõik eesti inimesed, kes leiutamise vastu huvi tunnevad. Leiutajate Liidu liige Leo Siemann arvab, et Stockholmi messil sai emotsionaalselt parima hinde kanga suga, mida annab seostada arvuti juhtimisega. Teised kaks leiutist on juba ühel või teisel viisil turul ja leiutist ongi mõistlik hinnata, kui asi on juba turul. Seega neid tuleks hinnata kõrgemalt, eriti kui on teada nende turupotentsiaal ja tegijate pühendumus. Muidugi, kas leiutis on kasulik või mitte, selle tulemuse annab alati lõpptarbija. Kuipalju Eesti leiutistele on Euroopas või ka üleilmselt patente, sellega Eesti Leiutajate Liit ei tegele ja selgitust selleks võib saada patendiametilt.   Eesti Leiutajate Liidul on plaanis alustada Leiundus-fond Eesti üksikleiutajate tarbeks, kuna sageli puudub rahaline alus kasvõi prototüübi tegemiseks ja esialgse kaitsedokumentatsiooni koostamiseks. Fondi töö põhineks annetustel. Edaspidi aga loodetakse olla ka riigile kasulik ja siis ehk avanevad ka otsustajate rahakotirauad. Seega võidaksid leiutajad ja kindlasti ka Eesti majandus tervikuna.   Rootsi Eesti Päevalehest, Tiina Pintsaare artikli põhjal.  VES  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo