Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Võõramaa libedal jääl oli palju raskem ennast püsti ajada kui kodukandi tuttaval pinnal (Erich Maria Remarque, “Triumfikaar”). 

Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon (IOM) kutsub üles kõiki sõltumata vanusest osalema võistlusel „Elust uuel kodumaal“. Oodatud on tõsielulised lood, uurimustööd ja intervjuud eestimaalaste elust väljaspool Eestit või siis elust Eestis kui uuel kodumaal. Konkursi eesmärgiks on jäädvustada Eestist põgenenud inimeste tõestisündinud lood ning teistest kultuuridest pärit inimeste teekond Eestisse. Lood ja uurimustööd  on oodatud neljapäeva, 10. novembrini 2011. Teema: oodatud on reaalsed põgenemist ja pagulust kajastavad lood. Näidisteemad on järgmised: • Memme Eestist põgenemine (lapselapse intervjuu või uurimustöö vanaema jutu/kirjade põhjal) • Kanadas lõimumise lugu (Eesti pagulase jutustus Kanadas uue elu alustamisest) • Eesti – minu uus kodumaa (valgevene pagulase Eesti ühiskonda sulandumise lugu). Žanr ja formaat: osalejad võivad kirjutada eluloolisi esseesid, intervjueerida või kirjutada uurimustöid - oluline, et keskne roll oleks põgenenud/paguluses elava inimese tunnete, mõtete ning kogemuste kajastamisel. Ka loo formaat ei ole tähtis – võib saata käsikirjalisi ja/või pildimaterjaliga lugusid nii paberkandjal kui ka meili teel. Osalejad: oodatud on nii eesti-, vene- kui ka ingliskeelsed kirjutised igas vanuses põgenikelt, pagulastelt, immigrantidelt ning nende intervjueerijatelt.  Tulemused: Võistluse tulemused selguvad detsembris ning parimad tööd avaldatakse kogumikuna. Tähtaeg: Tööd on oodatud 10. novembrini 2011. a märksõnaga „KONKURSS „Elust uuel kodumaal““  aadressile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. või postiaadressil: IOM Tallinn, Jõe 9/Ahtri 12, 10151 Tallinn Palun lisage enda võistlustööle järgmised andmed: ees- ja perenimi, vanus, e-posti aadress ja aadress. Info: Täpsustavad küsimused palume saata meiliaadressile  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.     Võistlus korraldatakse Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni projekti „Avalikkuse teadlikkuse ja sallivuse tõstmine Eestis: Põgenikud, pagulased ja immigrandid“ (PAREM) raames ning seda kaasrahastavad Euroopa Liit Euroopa Pagulasfondi kaudu ja Eesti Vabariigi Siseministeerium.  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo