Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Enam kui kaks kolmandikku Eesti vene rahvusest noortest soovib küüditamisarutelude lõppu, samas kui nende Venemaa eakaaslaste seas on samasugune seisukoht vähem levinud, selgub USA teadlaste 7. septembril välisministeeriumis esitletud uuringust. USA Strateegiliste ja Rahvusvaheliste Uuringute Keskuse (CSIS) küsitluse kohaselt leiab 43 protsenti 16-29-aastastest Eestis  elavatest vene noortest, et nii meedias kui eravestlustes tuleks lõpetada arutelud Nõukogude aja repressioonide teemal ja et nende jätkumine on kahjulik. Neile lisandub 28 protsenti vastanutest, kes leiavad, et taolised arutelud Eesti riiki ei kahjusta, kuid neist tuleks siiski loobuda. Need kaks gruppi kokku moodustavad aga märgatavalt suurema osa kui Venemaal elavate vene eakaaslaste seas. Viimastest pooldas arutelude lõppu 45 protsenti, kusjuures vaid 18 protsenti pidas neid ühtlasi Venemaale ohtlikeks. Eesti eestlastest pooldas arutelude lõpetamist 30 protsenti, kusjuures vaid kolmandik neist pidas arutelusid meie riiki kahjustavaks. 37 protsenti eestlastest leidis, et taolised arutelud meid ei nõrgesta, 13 protsenti aga, et nõrgestavad, aga neil teemadel tuleks ikka edasi rääkida. Uuringu koostajad Heather Conley ja Ted Gerber leiavad, et erinevust siinsete ja Venemaa samast rahvusest noorte vahel võib selgitada asjaolu, et Eestis elavad noored on lihtsalt neist aruteludest teadlikumad. Nad märkisid, et Eestis käsitletakse teemasid Nõukogude okupatsiooni kontekstis, Venemaal aga kodumaa minevikku puudutava küsimusena. Täpne küsimus, mida küsiti ligi tuhandelt Eesti eestlaselt, Eesti venelaselt ja Venemaa venelaselt oli: «Kas Nõukogude aja repressioonide üle arutlemine ajakirjanduses ja eravestlustes kahjustab Eestit-/Venemaad ja kas need tuleb peatada?» CSIS uuris aastatel 2009-2010 noorte Eesti venelaste ja eestlaste ning Venemaa noorte meelsust, keskendudes eelkõige Venemaa kaasmaalaspoliitika tõhususele. Postimees  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo