Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eesti suurima taristu (infrastruktuuri) objektina 3. septembril avatud Koidula uus raudtee piirijaam annab uusi võimalusi nii läbi Eesti kulgeva transiidi arendamiseks kui ka reisirongiliikluseks. Põlvamaal Värska vallas asuva Koidula piirijaama mõõtmed on Eesti mõistes enneolematud, sest see hõlmab 86 hektarit maad ja kõrguste vahe ulatub 18 meetrini. Kuna pinnas oli mägine, siis tuli sealt ehituse käigus ainuüksi pinnast välja vedada mitme miljoni kantmeetri jagu. Maksma läks uus piirijaam 70 miljonit eurot  – planeeritust viiendiku võrra vähem.  Majandusminister Juhan Partsi sõnul on uus jaam oluline eelkõige transpordi logistika seisukohalt: «Tahaks loota, et see loob meile uusi võimalusi kaubavahetuses teiste riikidega ja muudab teeninduse piiril oluliselt paremaks.» Ta lisas, et loodab nafta- ja õlirongidele lisaks saada juurde ka teisi kaubagruppe, sest praegu jääb võimsust Koidulas parasjagu üle. Seal peaks hakkama toimuma ka kaupade ümberpaigutamine ühelt veoliigilt teisele. Tegu on märkimisväärse investeeringuga, mis on juba elavdanud ja peaks veelgi elavdama kohalikku elu. Palju sõltub ettevõtjatest, mil määral nad kaasavad kohalikke inimesi. Maksu- ja tolliamet loob Koidulas 12, Eesti Raudtee 12–17, veterinaaria- ja toiduamet üheksa ning Riigi Kinnisvara AS 30–40 uut töökohta. Kokku peaks seal esialgu rakendust leid-ma 150 inimest, edaspidi aga kindlasti rohkem. Mis puutub reisirongiliiklusse, siis peaks Peterburi–Riia suunal peagi uusi võimalusi lisanduma. Kavas on pikendada liini Oravast Koidulani ja suvel vajadusel ka Piusani. Kohalikele elanikele on tähtis rongiga Tartusse ja Valgasse pääsemine, mis on mugavam ja taskukohasem kui bussiliiklus. Edaspidi võib aga reisirongiliiklust pikendada kas või Euroopa südamesse välja. Kaalumisel ongi võimalused rahvusvahelise reisirongiliikluse, esialgu Riia–Peterburi ja Tallinna–Moskva liini läbi Koidula suunamiseks. Piirijaama võimsuseks on projekteeritud 40 rongipaari ööpäevas, kuid tegelik kaubaveomaht sõltub vaja-dusest. e24.ee  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo