Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Valio Võru juustutehases valmiv delikatessjuust Valio Lacey Swiss pälvis Ameerika Ühendriikide suurimalt tarbijatele suunatud terviseajakirjalt Remedy’s Healthy Living aasta tervisetoote auhinna. Tervisetoote auhinna said lisaks Lacey Swiss juustule veel 24 toodet, mis valiti terviseajakirja toimetajate ja toitumisspetsialistide poolt välja sadade uute toodete seast, teatas Valio Eesti. Lisaks suurepärastele maitseomadustele pidid kõik valitud tooted vastama ka kindlatele toiteväärtuslikele nõuetele.  Lacey Swissi puhul said määravaks kreemjas tekstuur, pehme maitse, madal kalorsus, vähene rasva- ja soolasisaldus ning rohke kaltsiumi- ja proteiinisisaldus. Võrus valmistatud ja Ameerika Ühendriikides Finlandia Lacey Swiss nime all müüdav juust jõudis Ameerika turule 2010. aasta märtsis. Peamiselt müüakse juustu New Yorgi ja Bostoni piirkondade toidupoodide delikatesstoodete lettides, kus umbes 2,5-kilosest juustukangist lõigatakse just ostjale sobiv kogus. Kokku müüdi eelmisel aastal USAsse 255 tonni Valio Võru tehases valminud juustu, eesmärgiks on lähiaastatel koguseid kasvatada 1000 tonnini aastas. Alates selle aasta aprillist saab Lacey Swissi osta ka Eesti suurematest toidupoodidest. Lacey Swiss on Ameerikast pärit juustutüüp, mis sündis legendi järgi 80ndatel aastatel tööõnnetusena, kui Emmentali juustu partii ühel juustutootjal vastu taevast läks ja tulemuseks oli tavapärasest väiksemate aukudega ja kolmandiku võrra väiksema rasvasisaldusega juust. Kuid ajastus oli selliseks „tööõnnetuseks“ väga sobiv – üha enam pöörasid inimesed tähelepanu toodete rasvasisaldusele. Nii otsustatigi untsu läinud Emmentali turustada kui tervislikumat juustu ja see sai kiiresti populaarseks.  Delfi.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo