Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kui majandus on löögi all, peavad investorid rahakupüüridest kindlamaks vara paigutamist kullakangidesse.
27. juulil maksis unts kulda Aasia turgudel juba 1625 USA dollarit. Kemplused USA riigivõla ümber muudavad valuutaturu tasakaalu ja investorid otsivad vara paigutamiseks ohus valuutadest turvalisemaid võimalusi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui räägime kullast või naftast või kasvõi piimatoodete maailmaturu hinnast, siis me peame alati arvestama, et petlik on vaadata nähtuse hinda dollaris, tuleb vaadata seda, mis teevad dollari hinnad eurode ja teiste valuutade suhtes," rääkis valuutavahetusfirma veebilehe Forex.ee konsultant Indrek Lindsalu.
Ekspertide sõnul näitab kulla hinna tõus, kui palju on erinevad valuutad odavnenud. "Kui inimesed usuvad, et rahamaailmas on kõik hästi, siis nad ilmselt arvavad, et kulla hind on liiga kõrge, kuid need inimesed, kes tegelikkust mõistavad, näevad, et rahamaailmas ei ole asjad üldse hästi," märkis valuutavahetusfirma Tavid kullasuuna juht Meelis Atonen.
Kuld sobib eriti säästude pikemaajaliseks investeeringuks. Aastatuhande algusest on enamlevinud valuutad kulla suhtes keskmiselt kümnendiku võrra odavnenud. Ühe aasta lõikes on aga pilt teine - turvavaluuta Šveitsi frank on kallinenud kullast enamgi, ka Austraalia ja Uus-Meremaa dollarid löövad rekordeid.
"Ma küll ei julgeks öelda, et raha kaob maailmast ära. Raha käibib, aga rahaga arveldamisel tuleb just ise olla aktiivne ja usin, et jälgida, mis nende raha kurssidega muutub," ütles Lindsalu.
Tema sõnul on aga just euro hind hetkel põhjendamatult kõrge - see pärsib eksporti ja kriisist taastumist. Nii võib euro juba aastaga märgatavalt odavneda.
ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo