Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2011. aasta teisel poolaastal jätkub Eesti kroonide vahetus enamikus Eesti pangakontorites, seda endiselt teenustasuta ning ametliku kursiga. Alates 2012. aastast vahetab Eesti Pank kroone eurodeks tähtajatult ja teenustasuta.
Eurole ülemineku seaduse kohaselt peavad kõik kommertspangad Eestis selle aasta esimeses pooles vahetama kroone eurodeks ametliku kursiga (1 euro 15,6466 krooni eest), piiranguteta ja teenustasuta.

Praeguseks on suuremad kommertspangad teatanud keskpangale, et lisaks esimesele poolaastale pakuvad nad klientidele ka teisel poolaastal võimalust laias kontorivõrgus vahetada kroone eurodeks.
"Eesti Pangal on kommertspankade paindlikkuse ja kliendisõbralikkuse üle hea meel, sest inimeste kätes on veel suur hulk krooni sularaha,“ ütles Eesti Panga sularaha- ja turvaosakonna juhataja Rait Roosve.
Senises mahus ja tingimustel jätkavad aasta lõpuni oma kõikides sularahateenuseid pakkuvates pangakontorites kroonide vahetust Swedbank, SEB Pank, Nordea Pank ja Citadele Pank. Väiksema kontorivõrguga jätkavad vahetamist Sampo Pank, Eesti Krediidipank ja Tallinna Äripank. Alates juuli algusest ei jätka kroonide vahetamist DnB Nord Pank, Marfin Pank ja Svenska Handelsbanken. Täpsema info saamiseks palume pöörduda konkreetse kommertspanga poole.
Eesti Pank tagab krooni sularaha vahetamise eurodeks alates 2012. aastast. Keskpank teeb seda ametliku kursiga, tähtajatult, ilma piiranguteta ja teenustasuta.
13. juuni seisuga oli ringluses veel 65,8 miljoni euro väärtuses krooni sularaha.
Maaleht/VES

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo