Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti kodakondsusest loobujate arv on sellel aastal võrreldes mullusega oluliselt suurenenud, tänavu kuue kuuga on mõne teise riigi kodakondsuse valinud juba rohkem inimesi kui terve eelmise aasta jooksul kokku.
Eesti kodakondsusest on kuue kuu jooksul vabastatud 59 inimest, ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Ene Vihtla BNS-ile. Mullu vabastas valitsus terve aasta jooksul kodakondsusest 54 inimest.

Tänavu kuue kuuga Eesti kodakondusest loobujatest valis 34 inimest Venemaa kodakondsuse. Seitse inimest sai Soome, seitse Ukraina, kolm Valgevene, kolm Saksamaa, kaks Rootsi, üks Hollandi, üks Taani ja üks Leedu kodanikuks.
Eesti kodakondsusest vabastamise põhjus on alati muu riigi kodakondsusesse astumine. Sellist olukorda, et inimene vabastatakse Eesti kodakondsusest ja tagajärjeks on isiku kodakondsusetus, ei tohi tekkida.
Kui eelmise kümnendi alguses oli Eesti kodakondsusest vabastatud inimeste arv igal aastal sadades, siis alates 2004. aastast on Eesti kodakondsusest loobujaid olnud alla saja aastas.
2009. aastal vabastas valitsus Eesti kodakondsusest 70, 2008. aastal 65, 2007. aastal 38, 2006. aastal 54, 2005. aastal 75 ja 2004. aasta 56 inimest. Enne seda oli Eesti kodakondsusest vabastatud inimesi oluliselt rohkem - 2003. aastal 188, 2002. aastal 381, 2001. aastal 338 ja 2000. aastal 350 inimest.
Alates 2000. aasta algusest kuni tänavu 30. juunini on valitsus vabastanud Eesti kodakondusest kokku 1728 inimest.
BNS/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo