Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kirjutab Taanis töötav eesti neuroloog Merle Ööpik Postimehes, sest info vahendamine napib, jättes mulje nagu arste polegi vaja. Meedikute liidu kodulehel Eesti haiglate tööpakkumisi ei leia, kuigi leidub mitmeid linke, mis aitavad arstidel tööd leida välismaal. Ta arvab, et enne kui riik arstidest tühjaks jookseb, oleks aeg end kurssi viia võimalikult paljuga, mida teised teevad. Välismaal on palju lihtsam saada põhjalikumat teavet ja tööpakkumisi, kus selgitatakase eriala nõudeid ja ootavaid tööülesandeid.

Arstide Liidu juht Andrus Mäesalu sõnul pole ja pole ka kavas luua eraldi andmebaasi vabade töökohtade kohta eesti meditsiiniasutustes. Põhjuseks olla, et spetsialiseerunud arstid otsivad konkreetset tööd, mitte lihtsalt vaba kohta. Ning haiglate tööpakkumised ilmuvat ka ajakirjas Eesti Arst. Välisriikide töökuulutuste avaladused olla neilt, kes ise on Liidu poole pöördunud.
Nii et Arstide Liit (AL) meedikuid kodumaale ei meelita. Nüüd on nendega aga liitunud arstide selts Rootsis, kelle kaudu on võimalik infot levitada. Kavas olla ka koostöö Soomes töötavate Eesti meedikutega. Kuigi mujal on tööpakkumised sisukamad arvab Mäesalu, et kodumaal tööta jäämist pole vaja peljata.
Ka osade Haiglate kodulehekülgedel puudub täielik töövõimaluste teave.
Tööandjate teenuste juhi Imbi Musta sõnul on Eesti töötukassa meditsiinivaldkonnas olnud sel aastal 197 vaba töökohta, neist 20 tööpakkumist 23 arstile. Kõige enam otsitakse aga meditsiiniõdesid, hambaarste ja optometriste.
Neuroloog Merle Ööpiku sõnul oleks hea kui kodumaale naasjatele oleks kõik teed lahti ja vähemalt töövajaduste teave kättesaadav nagu Taanis ja Norras, kus riigi arstide koduleheküljel on erialade kaupa ülevaade, milliseid arste ja kuhu vaja-takse ning võimalus saada teavet kui sobiv koht avaneb.
Postimees, VES

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo