Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

"Kui tore, et leidub veel südamega inimesi, kes ei saa tundetult õnnetustest mööda minna! Kui muidu soovitakse üksteisele "Päikest!", siis Sinule ma soovin "Valgust!" Ja jätkuvalt!"
Need read pärinevad külalisteraamatust, mis asub Raplas heategevusfondi Saagu Valgus taaskasutuskeskuses SVF.
Selle eestvedaja, laulja ja muusik Siiri Sisask alustas heategevusega aprillis. Sestsaadik on tema ja ta abiliste eestvedamisel toetust saanud poolsada raskustes lastega peret Raplamaal.

Enne kui Sisaski loodud fond, Mittetulundusühing (MTÜ) Saagu Valgus, kodumaakonnas seesuguse koha avas, tegi ta eeltööd – kui palju on raskustes lastega peresid, kes on hetkel hädas. Ilmnes, et ainuüksi ühes Raplamaa vallas on toimetulekutoetusest elavaid lastega peresid 58!
"Need numbrid hämmastasid mind. Ühe valla kohta on seda palju. Liiga palju. Tegelikult, kui elatakse pidevas puuduses, siis ilmselt on ka nälg majas," tunnistab Sisask. "Siia tulevad suure südamega inimesed!"
Vabatahtlike eestvedamisel heategevuslikus taaskasutuskeskuses Raplas Mahlamäe 10 majas käivad need, kes tahavad teha head, ning need, kes on abi eest tänulikud. "Miks ma siia oma südame panen? Ma ei kohta siin inimesi, kes teistele halba soovivad või ükskõiksed on. Siia tulevad suure ja sooja südamega inimesed. Sellepärast ma tahangi siin olla ja seda tööd teha," lausub Sisask.
Abi (riided, kodumasinad, lauad-toolid jms) on Eestist ja Eesti inimestelt, kuid on ka Soomest. Mida tuuakse, seda ka jagatakse.
Abivajajad käivad ise asjadel järel, vald on samuti abiks. Vahel viivad abiandjad ise abivajajatele vajalikud asjad ära või organiseerivad abisaajad ise kojuveo. "Me viime kokku abivajajad ja abiandjad," ütleb Sisask. "On hea, et omad inimesed aitavad oma inimeste elu paremaks muuta."
Eesmärk on üllas: kui kodus on midagi üle ja ei leia enam endal rakendust, aga mis on terve, korras ja kasutuskõlblik ja kui need asjad anda/viia Raplasse taaskasutuskeskusesse SVF, siis lähevad need sealt edasi vaestele lastega peredele.
Säärane heategevus on ka ühiskonda tasakaalustav tegevus. "Võtad sealt, kus on üle ja annad sinna, kus puudu," ütleb Sisask. "See ei suurenda mõttetut priiskamist."
Annetades toetad laste huviharidust
Taaskasutuskeskusest saab ka osta. Sedasi teenitud rahaga toetab Saagu Valgus fond vaeste laste huviharidust. Seda nimetab Siiri Sisask oma peamiseks südameasjaks selles töös, sest lauljaks on ta ise samuti saanud just tänu huviharidusele.
"Ja muidugi saab ka teha rahalisi annetusi MTÜ Saagu Valgus sihtotstarbelistele arvetele, mis avatud spetsiaalselt huvihariduse toetuseks," ütleb Sisask, kelle sõnul annetanuid juba on: "Ka president Toomas Hendrik Ilves on oma annetusega toetanud mõtet, et see teema ühiskonnas on oluline ja vajab kindlasti rohkem tähelepanu, kui seni sellesse panustatud on. "Siiri Sisask kutsub üles teisigi maakondi seesugust heategevust arendama. "Et see teoks teha, on vaja ainult tahet!"
Kui raskustes lastega pered tulevad taaskasutuskeskusesse, kas neid kuulates tulevad teil ka pisarad silma? "Ma ei nuta niisuguste asjade peale. Ma olen realist, mu endagi elu on nõudnud üksjagu pingutamist. Tean ju, mis ilmas sünnib ja on. Mind ei pane naljalt miski imestama," räägib Sisask.
"Võtan rahulikult ja püüan halamise asemel inimestele sitkust süstida ja head tahet ise oma elu veel muuta kuis annab. Ja kindlasti annab."
Õhtuleht

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo