Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eestis on kavandamisel hüdroakumulatsioonijaam, kus kõrguste vahena kasutatakse maa-alust kaevandust; meri on ülemiseks basseiniks ja alumine bassein rajatakse Neeme graniidimaardlasse 500 m sügavusele.  Sellise lahenduse korral jääb maa peale vaid alajaam ja veehaare ning kogu ülejäänud tehnika läheb maa alla.

Hüdroakumulatsioonijaama maaaluses veereservuaaris liigutatakse merevett üles ja alla – kui elektrit on palju, siis pumbatakse vesi ülemisse reservuaari ning kui elektrit on vähe, siis lastakse ülemisest reservuaarist alla. Sellisel lahendusel on palju plusse - jaam ei ole inimeste silme all ega vaja veereservuaari, kuhu saaks keegi ära uppuda või mis loodust segaks – kogu mehhanism on maa all. Seetõttu on ka reservuaarid täiesti saastekindlad, sest juhuslik saaste ega ka terrorism maa alla lihtsalt ei ulatu. Kolmandaks ei kasuta selline elektrijaam mitte väärtuslikku magevett, vaid pumpab üles-alla merevett. Energeetika seisukohast on hüdroakumulatsioonijaam unikaalne, sest saab töötada ühteaegu reguleer-, tipu- ja avariielektrijaamana.
www.energiasalv.ee/VES

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo