Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Liibanonis röövitud seitse Eesti jalgratturit pääsesid 14. juuli varahommikul (kell 5 Eesti aja järgi) vabadusse ning mehed on hea tervise juures.
Eestlaste vabastamise üksikasjad pole veel teada, kuid välisminister Urmas Paet kinnitas ERR-i uudisteportaalile, et see toimus "rahvusvaheliste partnerite ühisoperatsiooni käigus".
Pärast vabastamist viidi mehed Prantsusmaa suursaatkonda Beirutis. Eestil Liibanonis saatkonda pole.
"Praegu on peamine, et meie seitse kaasmaalast pääseksid võimalikult ruttu Eestisse oma perede ja lähedaste juurde," ütles Paet.

Väidetavalt toimus vabastamine Bekaa orus ehk samas kohas, kus eestlased rööviti. Liibanoni meedia andmeil viibis vabastamise juures Prantsuse delegatsioon.
Portaaliga The Daily Star rääkinud allikas ütles, et operatsioon toimus kella 8.30 paiku Bekaa orus Süüria piiri lähedal Arsali linnas. Prantsuse saatkonda jõudsid röövitud kella 10 paiku.
Liibanoni välisminister Adnan Mansour kommenteeris, et eestlaste vabastamisega saab Liibanon pöörata uue lehekülje.
Eestlased rööviti Liibanonis 23. märtsil. Märtsi lõpus võttis röövimise omaks senitundmatu terrorirühmitus Taassünni ja Reformi Liikumine.
20. aprillil ilmus Youtube'i video, mis oli adresseeritud Liibanoni, Saudi Araabia, Jordaania ja Prantsusmaa võimukandjatele. Video kinnitas kahtlusi, et eestlased on viidud Süüriasse.
Hiljem avaldati veel kaks videot, kuid konkreetseid nõudmisi ei esitatud.
ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo