Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

25. juunil õnnestus Viljandimaa ulukiuurijal Marko Kübarsepal esimest korda Baltimaades panna jälgimisseade kaela hundile; noor emane võsavillem püüti lõksu Tipu uurimisalal Soomaa rahvuspargi lõunaosas.
Keskkonnateabe keskuse ulukiseireosakonna kiskjate seire peaspetsialistina töötav Kübarsepp rääkis, et ehkki hundile raadiokaeluse panemisest on mõeldud aastaid, ei olnud aga selleks eriti sihipäraselt tegutsetud, kuid nüüd sai asi põhjalikult ette võetud ning susi jäi lõksu kahe ja poole nädalaga, kirjutas ajaleht Sakala.

Kätte saadud noor emahunt kuulub Kikepera raba neljasesse karja.
Telemeetriline jälgimine võimaldab teada saada, kui suurel alal loomad liiguvad, mis toitu söövad, milliseid liikumiskoridore kasutavad ja palju muud. Mida rohkem on uurijatel asjakohast infot, seda paremini saab näiteks küttimiskvoote planeerida ja loomade kaitset korraldada.
Lähiajal on plaanis GPS-kaelused  kaela riputada veel vähemalt kolmele hallivatimehele.
Kuigi sarnaseid uuringuid on lähiriikidest tehtud Soomes ja Poolas, pole Kübarsepa sõnul Eestis ega teistes Baltimaades sellist asja varem tehtud. Nii on Soomaa lõunaservas kätte saadud ja GPS-seadmega varustatud emahunt esimene Baltikumis.
Eestis on hunt tavaline metsaloom. 2009. aasta seisuga elas Eestis umbes 270 hunti. 1. novembrist 2009. a. novembrist kuni  2010. a. veebruari lõpuni kestnud jahihooajal lubati küttida 173 hunti , kuid kätte saadi vaid 101.
VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo