Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

XI noorte laulu- ja tantsupeo «maa ja ilm» 1.-3. juulil Tallinnas

Esmakordselt peeti laulu- ja tantsupidu ühes ja samas keskkonnas Lauluväljakul ning nad moodustasid ühise alguse ja lõpuga suure tervikjutustuse sellest, mis maa see selline on.
Programmijuht Raul Talmari sõnul loodab ta, et publikul jäi ka pärast peo lõppu küsimus, mis maa see on, kes sellist pidu teeb. Ühe kunstilise juhi Märt Agu sõnul võib noorte tantsu ja laulupeo Euroopa kultuuripealinna programmi raames kokku võtta kui «Selle maa lood Lauluväljakul.»
1. juulil peo avamisel küsiti «Mis maa see on?» See sai vastuse 3. juulil laulupeo lõpus, kui tantsijad ja lauljad esitasid koos teose «Laul Põhjamaast.»

Noorte tantsupeo lugu rääkis sellest, kuidas igatsusest ilma näha saab tahtmine tagasi tulla ning kuidas üks noor inimene ilma kasvades oma maa avastab ning siia tagasi ruttab.
Korraldajate sõnul on kaks pidu koos ühel väljakul uus ja võimas kogemus. Mudilaskooride üldjuht Aarne Saluveer märkis, et päris palju uuenduslikke ja heas mõttes hulle asju tehti ära, idee tasandil riiulisse jäänud plaane oli vähem. Ta tõi näite, et esmakordselt tuli laulupeol esitamisele laul, millele lapsed on sõnu kirjutanud. Laste salmid jäid «Sõmeralt sõrmikulle» rahvalaulust pärit alguse ja Leelo Tungla kirjutatud lõpu vahele.
Saluveer rääkis, et 10 aasta lõikes on laulu- ja tantsupidude korraldamisel tehtud mõningaid vigu, kuid korraldus on pidevalt paranenud. Tema sõnul pole täide läinud nende ennustused, kes kümne aasta eest laulu- ja tantsupidudele, eriti noorte omale, paratamatut kadumist ennustasid. Saluveer nentis, et see on suurim terviklik omataoline tore üritus, kus kõik, alates vanavanematest kuni noorteni koos eestlaseks olemist tunnetavad, läbi elavad ning mõttestavad.
Laulupeo kõige kaugemad osalejad ei tulnud seekord mitte Kihnust või Setomaalt vaid hopis Hiinast. Peiyang Choir õppis nimelt selgeks segakoori eestikeelse repertuaari ning pääses samuti laulukaare alla  laulma.
VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo