Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Hiljuti väisas Monaco vürst Albert II Tallinna. Kadriorus kostitas Rivieral asuva lilliputiriigi monarhi ka Toomas Hendrik Ilves. Nähtavasti oli Kadriorus toimunud kohtumine eriliselt südamlik, sest regent kutsus Eesti presidendi oma pulma.
Visiidi käigus jutles kääbusriigi liider Kaubandus- ja Tööstuskoja esimehe Toomas Lumaniga ja külastas  Vanalinna Hariduskolleegiumit ning KUMU kunstimuuseumit. Samuti osales vürst elektriautode maratonil, kus Tallinnast asus Monte Carlo poole teele 15 elektriautot.

Kohtumisel Andrus Ansipiga rääkis Eesti valitsusjuht Monaco vürstile elektriautode programmist, mille käigus Eesti ostab 500 elektriautot kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajatele. 500 esimest eraisikut saavad soetada elektriauto riigi poolt makstava toetuse abiga. 2012. aasta lõpuks rajatakse kogu Eestimaad kattev elektriautode laadimise taristu.
Eesti ja Monaco kahepoolsed suhted on väga head. Diplomaatilised suhted sõlmiti 2008. aastal ja Eesti suursaadik on Monacos ametis alates 2010. aastast. Eelnevalt olid ametis vaid aukonsulid.
Monaco vürst on käinud Eestis mitteametlikult kahel korral - 2002. aasta sügisel seoses jalgpalliga ning 2008. aastal seoses Monaco aukonsulaadi avamisega.

Igavene poissmees viib oma kauaaegse kaaslanna altari ette  
Lõpuks ometi! Nii mõtlesid kindlasti miljonid rojalistid kui vürst Albert oma kauaaegsele partnerile Charlene Wittstockile abieluettepaneku tegi ja  kihlasõrmuse kinkis.  
Nüüd oodatakse juuli alguses Monte Carlosse umbes nelja tuhandet pulmakülalist. Nende hulgas Hispaania kroonprints Felipe koos abikaasa Letiziaga, Rootsi kroonprintsess Victoria koos prints Danieli ja oma õe-venna Madeleine ja Carl Philipiga. Suurbritannia printsipaar William ja Kate ei saa Coté d´Azuri metropoli tulla, kuna nad on pidustuste ajal ametlikul Kanada ja Ühendriikide reisil. Saksamaalt oodatakse Monacosse moeloojat Karl Lagerfeldi ja endist tippujujannat Franziska von Almsick´it.
53-aastane vürst Albert viib oma 20 aastat noorema pruudi perekonnaseisuametisse 1. juulil, kiriklik laulatus toimub päev hiljem. Piduliku tseremoonia viib läbi Monaco peapiiskop Bernard Brasi. Vürstliku palee õukonda Monte Carlos oodatakse paaripaneku ajaks tuhandeid külalisi, kuid õhtusöögile on kutsutud neist üle 450, nende hulgas ka Eesti riigipea Toomas H. Ilves koos abikaasa Eveliniga.
Glamuurste pulmapidustustega soovib paar meenutada pulmi aastal 1956, mil abiellusid Alberti vanemad, vürst Rainier III ja Hollywoodi staar Grace Kelly. Euroopa High Society avastas tollal enda jaoks uue, senitundmatu vürstiriigi ja tõi siia nii glamuuri kui rikkuse. Peale vürstinna Patricia Gracia traagilist surma 1982 sai Grimaldide populaarsus sinivereliste ja staaride seas ootamatu lõpu. Perekonda raputasid nii skandaalid kui mitmed traagilised sündmused. Nüüd loodab Albert II abielludes Charlene Wittstockiga, et tema miniriik tõuseb nagu fööniks tuhast uude elegantsi.   

Lõuna-aafriklannal on saksa juured
Charlene Wittstocki vanavanaisa emigreerus 1861 Saksamaalt, Mecklenburg-Vorpommerni liidumaalt Lõuna-Aafrikasse, briti kolooniasse Kaffraria. Tulevane vürstinna on kasvanud üles tänases Zimbabwes ja Lõuna-Aafrikas. Tema isa on ärimees, ema tegeles sukeldumisega. Charlene’i kodanlik päritolu pole olnud ei monarhile endale ega tema õukonnale mingi probleem, kuigi pruut ei ole õppinud mingisugust ametit, tal ei ole isegi küpsustunnistust.
Aga noor naine on ilus ja julge, ta räägib kolme võõrkeelt ja oskab suurepäraselt liikuda diplomaatilisel parketil. Samuti tuuakse esile Charlene’i perfektset kohusetunnet, ilma selleta poleks ta ennast ujunud sportlasena tippu. Paar tunneb üksteist juba aastast 2001 Monacos toimunud ujumisvõistluste ajalt. Kuid nende omavaheline armastus hakkas leegitsema aastal 2006 Torino olümpiamängude ajal, mil avalikkus hakkas nägema neid koos erinevatel üritustel.
Aino Siebert

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo