Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ameerika Ühendriigid ja Federal Retirement Thrift Investment Board esitasid ühiselt Kopenhaageni linnakohtus Danske panga ja selle endise tegevjuhi Thomas Borgeni vastu hagi, teatas süüdistajaid esindav advokaat.


Taani finantsajalehe Børsen sõnul on antud hagi seotud Danske osalemisega suures rahapesuskandaalis läbi oma Eesti filiaali.

 

Süüdistavad osapooled taotlesid algselt 10 miljoni Taani krooni (1,34 miljonit eurot) väärtuses hüvitist, kuid see arv võib tõusta sadadesse miljonitesse.

 

Danske panga aktsiahind kukkus 20. aprillil Kopenhaageni börsil eelmainitud artikli tõttu umbes 8%.


Aastatel 2007 kuni 2015 suunati Eesti Danske panga haru kaudu 200 miljardi euro väärtuses tehinguid, millest paljud olid panga sõnul kahtlased.

 

Danske panga rolli oma Eesti filiaalis toimunud rahapesus uurib ka veel lisaks Ameerika Ühendriikide justiitsministeerium.


Skandaali tõttu astus ametist tagasi Danske Banki juht Thomas Borgen ning mitmel pool Euroopas Liidus on võetud suurema tähelepanu alla finantssektorit puudutavad reeglid ja kontrollmehhanismid.


Danske pank on rahapesuskandaali tõttu uurimise all Taanis, Eestis, Prantsusmaal, Saksamaal, Ühendkuningriigis ja Ameerika Ühendriikides.

 

Riigiprokuratuur on varem teatanud, et Danske rahapesuuurimisega seotud eelkuritegude kogumaht on üle 2 miljardi dollari.


VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo