Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tallinna linnavolikogu otsustas 16. juunil vabastada kodualune maa maksust, tõstes samal ajal aga üldist maamaksumäära 2,5 protsendile maa maksustamisväärtusest.
See paneb mitmed asutused ja firmad raske valiku ette, kust leida kate kasvavatele kuludele.
Vabaõhumuuseum tegutseb 79 hektaril riigimaal. Muuseum kulutab maamaksule tänavu 40 000 eurot - uuest aastast kasvab summa 66 000 euroni. Nii kuluks kümnendik riigi toetusest, mis mõeldud ju kultuurile, hoopiski maalapile.

Pealinna ümberkorraldused vabastavad küll koduomanikud maamaksust, ent teistele tõuseb maksumäär enam kui kolmandiku võrra. Ettevõtete puhul kajastub see muuhulgas teenuste ja kaupade hinnatõusus, sest suuremad kulud tuleb tasa teenida. Tallinna Sadam näiteks tasub juba tänavu pealinnale maamaksuks enam kui miljon eurot.
AS Tallinna Sadama avalike suhete juht Sven Ratassepp ütles, et kõik nende sadamatasud ja kehtestatud hinnad koosnevad väga paljudest komponentidest. "Kindlasti see on üks osa nendest kuludest, mis ka sadamatasudes kajastub, aga ta ei ole kindlasti ainuke, nii et sellele tuleb läheneda kompleksselt," märkis ta.
Erinevalt üleriigilisest seadusest hakkab maamaksuvabastus Tallinnas kehtima juba tulevast aastast. Juhul kui maa on koduks mitmele omanikule, saab pealinnas maksuvabastuse taotleda kuni 3000 ruutmeetrile kodualusele maale.
VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo