Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ülemaailmsel e-lahenduste konkursil World Summit Award 2011 valiti enam kui 460 projekti seast oma kategooria parimaks lahenduseks Eesti registrite ja infosüsteemide keskuse poolt loodud e-aruandluskeskkond, mille kaudu saavad ettevõtjad esitada majandusaasta aruannet elektrooniliselt.
E-aruandluskeskkonna loonud registrite ja infosüsteemide keskuse direktori Mehis Sihvarti sõnul on keskkond lihtsustanud enam kui 120 000 ettevõtja jaoks aruande koostamist ja registrile esitamist.
"E-aruandlus vähendab vigu registrile esitatavates aruannetes, vähendades samas bürokraatiat ja riigi halduskoormust. Vähenenud on ka dubleeriv andmete küsimine ning esitatavad andmed on koheselt kõigile kättesaadavad ja paremini töödeldavad," ütles Sihvart. Tema sõnul on kasutajate tagasiside e-aruandluskesk-konnale seni olnud positiivne.

 WSA konkursil osales 160 riiki ning kokku esitati üle 460 e-lahenduse projekti. Võitjad vailiti välja kaheksas kategoorias.
Eesti eelvoorus osales 71 uut kodumaist e-lahendust, mis oli kõigi aegade rekord.  Eesti on rahvusvahelisel konkursil osalenud 2003. aastast ning vägagi edukalt: 2003. aastal kuulutati üheks e-tervise kategooria võitjaks patsientide koduse jälgimise süsteem Doc@Home. 2007. aastal jõudis finaali sõidukite jälgimissüsteem Navirec.
WSA eesmärgiks on valida ja tutvustada maailma parimaid e-lahendusi ja innovatiivseid IKT-teenuseid. Läbi rahvuslike eelvoorude, konkursside ja rahvusvahelise žüriiprotsessi demonstreerib WSA lahenduste kohalikku eripära ja nutikust IKT kasutamisel.

 VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo