Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kirikufond on selle aasta esimese kaheksa kuuga kogunud Eesti 300 kiriku ja sakraalhoone renoveerimiseks ja taastamiseks 71 445 eurot.

 

Fondi on suuremate summadega toetanud mitmed ettevõtjad ning lisaks paartuhat väikeannetajat, sealhulgas püsiannetajad.


„Meie kirikud vajavad tuge nii riigilt kui kodanikelt ning Kirikufond on suutnud ühiskonda innustada meie pärandit ühiselt kaitsma ja säilitama,“ ütles rahvastikuminister Riina Solman.

 

„Eraalgatuslikul heategevusel on riigiga võrreldes see suur eelis, et inimesed saavad teha korda täpselt seda, mida nad tahavad korda teha või annetada just selleks, millele nad tahavad annetada – olgu selleks kodukiriku katus või üle-eestiline hingehoiu korraldus keerulistel aegadel, nagu praegu.“


„Kirikufondil on sellel aastal olnud ligi kaks tuhat väikeannetajat, mitmed toetavad fondi püsiannetajatena igakuiselt,“ rääkis fondi nõukogu esimees Indrek Laul.

 

„Oleme teinud mitu suuremat kogumiskampaaniat.

 

Kevadel kogusime raha Tartu Maarja, Narva Aleksandri, Paldiski Nikolai ja Tõstamaa Maarja kirikule.

 

Menukaks osutus Ott Leplandi suvine heategevuslik kirikukontsertide sari ning ees ootab aasta kõige tähtsam annetusaeg - jõulud.“


“Raamatukogude puhul ei eelda keegi, et neid renoveeriks või ehitaks raamatulaenutajad oma annetustest, nagu ka terviseradu ja mänguväljakuid ei rajata ainult rahvasportlaste ja lapsevanemate toetustest,“ ütles EELK peapiiskop Urmas Viilma.

 

„Ometi on Eestis levinud väärarusaam, et ajaloolisi ja mälestistena kaitse all olevaid kirikuhooneid, mis on kõigile inimestele avatud, nagu ka raamatukogud või mänguväljakud, peaksid saama restaureeritud ainult koguduseliikmete annetustest.

 

Ettevõtjad, kes on EELK Toetusfondi annetusi teinud, aitavad oma eeskuju najal murda seda väärarusaama ja juhtida tähelepanu sellele, et vanad ajaloolised pühakojad koos sealsete kunstiväärtustega vajavad püsimiseks kogu ühiskonna tuge ja toetust.”


Kirikufond kogub annetusi veebilehel www.kirikufond.ee. Eestis saab annetada ka lühinumbritele helistades.


Kirikufond (täisnimega SA EELK Toetusfond, www.kirikufond.ee) on asutatud 09. jaanuaril 2018.

 

Fond kogub heategevuslikke annetusi EELK kirikute toetuseks, kirikuhoonete renoveerimiseks ja korrastamiseks, hingehoiuks ning vaimuliku töö tegemiseks.

 

Fondi nõukokku kuuluvad Jüri Ehasalu, Mart-Järvo Hirtentreu, Heiti Hääl, Väino Kaldoja, Jüri Kraft, Indrek Laul, Urmas Viilma ja Marge Sophie Vinkelberg.

 

Lisaks nõukogule on fondi suuremad toetajad ettevõtjad, teiste seas Ahti Aho, Aivar Berzin, Karol Kovanen, Enn Kunila, Tiit Kõuhkna, Indrek Luukas, Janek Mäggi, Parvel Pruunsild, Neinar Seli, Urmas Sõõrumaa ja Neeme Tammis.

 

Täpsem informatsioon:
kirikufond.ee

 

Indrek Laul, Kirikufondi nõukogu esimees
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  


Katri Gailit, Kirikufondi tegevjuht
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo