Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

1. septembril alustas Rahvusvahelises Aatomienergiaagentuuri (IAEA) tehnilise koostöö Euroopa regiooni direktori ametikohal välisministeeriumi pikaajaline diplomaat Eve-Külli Kala.

 

Kala on esimene eestlane, kes Eesti peaaegu 30-aastase agentuuri liikmesuse ajal nii kõrgele ametikohale on jõudnud.


Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on Eesti esindatus olulistes rahvusvahelistes organisatsioonides võtmetähtsusega Eesti positsiooni tugevdamisel maailmas.

 

„Eve-Külli on pikaajalise ja tugeva taustaga diplomaat, kelle nimetamine nii kõrgele ja vastutusrikkale ametikohale on Eestile suur tunnustus,“ sõnas Reinsalu.

 

„Eesti liikmesus omavahel tihedalt seotud IAEA nõukogus ja ÜRO Julgeolekunõukogus – ning tänasest ka eestlase positsioon Euroopa regiooni juhina – annab veel terviklikuma koostöövõimaluse mõlemas organisatsioonis.“


Eve-Külli Kala on Eesti diplomaat.

 

Välisministeeriumi asus ta tööle 1992. aastal.

 

Ta on muuhulgas töötanud Eesti esinduses Euroopa Nõukogu juures Strasbourgis, olnud suursaadik Tšehhis, Austrias, Slovakkias, Kosovos ning ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures Viinis.

 

2015. aastast oli ta Eesti erakorraline ja täievoliline suursaadik ja alaline esindaja Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) juures Viinis.


Rahvusvaheline Aatomienergiaagentuur (International Atomic Energy Agency, IAEA) on 1957. aastal ÜRO egiidi all asutatud rahvusvaheline organisatsioon, mille eesmärk on edendada tuumaenergia rahumeelset rakendamist ning ära hoida selle kasutamine sõjalisel otstarbel.

 

IAEA-sse kuulub 171 riiki ja selle peakorter asub Viinis.

 

IAEA annab oma tegevusest aru nii ÜRO Peaassambleele kui ka Julgeolekunõukogule.

 

Eesti on IAEA liige 1992. aastast.


VES/www.vm.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo