Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Evelin Ilves noortele sportlastele: te olete oma eakaaslastele eeskujuks!
„Teised noored toetuvad teie tublidusele, te olete eeskujuks - see on suur au, aga ka kohustus mitte alla anda ja püüelda üha paremate tulemuste poole,“ ütles Evelin Ilves, kes andis 4. mail Kadriorus üle tänavu- kevadised noore sportlase preemiad iluuisutajatest õdedele Nanette Christine ja Naomi Charlotta Andersson (1789 eurot), purjetajale Sten Christian Taalile (958 eurot) ja ujujale Elisabeth Egelile (447 eurot).

Evelin Ilves sõnas, et lapse arengul on tähtsal kohal nii pühendumine õppetööle kui ka tegelemine spordiga. „Kindlasti ei tohi spordi pärast õppimine unarusse jääda, aga ka vastupidi. Seepärast on mul hea meel tunnustada tänavusi noore preemia saajaid, kes jõuavad spordi kõrvalt õppida lausa viitele,“ lisas Evelin Ilves.
Noorte sportlaste nimel kõnelenud Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli purjetaja Sten Christian Taal tänas preemia väljaandjat ja rahastajat, Nordea Panka. „See on ainulaadne preemia, mida antakse võrdselt heade tulemuste eest nii spordis kui õppetöös. See pole meie jaoks lihtsalt järjekordne auhind -  see motiveerib meid veel rohkem pingutama,“ lisas Taal.
Nordea on tunnustanud noori sportlasi 2009. aastast alates, sest pangal on hea meel toetada andekate sportlaste püüdlusi saada tipp-tegijateks. Nordea Pank Eesti juht Vahur Kraft toonitas, et kui tahta spordis head tulemust teha, on väga oluline meeskond ja need väärtuslikud inimesed, kes on aidanud noortel tublideks ja tugevateks kasvada ning suurepäraseid tulemusi saavutada. „Seega ärge unustage kunagi oma innustajaid ja toetajaid, sest hea tulemus ja uued võimalused sünnivad ikka koostöös,“ lisas Kraft.
Õed Nanette Christine (s. 2002) ja Naomi Charlotta (s. 2000) Anderssonid on Tartu iluuisuklubi „Tritsutajad“ iluuisutajad. Mõlemad tüdrukud on väga töökad ja visad sportlased, neil on kindel soov spordis edeneda - talent, oskused ja tahe viivad neid ka edasi. Õed õpvad Tartu Katoliku Koolis ja nende õpitulemused on silmapaistvalt head. Noore sportlase preemiat kasutavad nad võistluskulude katmiseks.
Sten Christian Taal (s. 1994) on Kalevi Jahtklubi Purjespordikooli purjetaja. Sten Christian on noor ja motiveeritud sportlane, kellel ei kannata hobi pärast ka õppimine. Ta õpib Viimsi keskkooli 10. klassis ja on lõpetanud kõik klassid kiituskirjadega. Sten Christian on Eesti koondise liige, purjetamine on tema kirg. Preemiat kasutab Sten Christian võistlusvarustuse uuendamiseks.
Elisabeth Egel (s. 2000) tegeleb ujumisega alates 2005. aastast ning peaaegu kohe hakkas ta ka osalema Eestis korraldatavatel puuetega inimeste ujumisvõistlustel. Elisabeth on sügava nägemispuudega, aga vaatamata sellele õpib ta Vanalinna Hariduskolleegiumis tavaklassis, lisaks õpib muusikakoolis klaverit ja keeltekoolis inglise keelt. Preemiat kasutab Elisabeth sõiduks rahvusvahelistele meistrivõistlustele Saksamaale.
SA Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu presidendi abikaasa allfondi noore sportlase preemia on mõeldud kuni 21-aastasele väga heade õpitulemustega õppivale noorele, see on sihtotstarbeline ja mõeldud treening- ning võistluskulude katteks. Preemiat rahastab Nordea Pank ja seda antakse välja kaks korda aastas – aprillis ja novembris. Noore sportlase preemia suurus ühe saaja kohta on kuni 3195 eurot (50 000 krooni, ülekande tegemisel arvestatakse täpse vahetuskursiga). Preemiat antakse välja neljandat korda.
Presidendi kantselei
 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo