Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

10608

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum avas vanalinnas Assauwe tornis rändnäituse „VELJO TORMIS – rahvalauluga loodud maailm“, mille keskmes on tema mitmekülgse loomingu kaalukaim osa – regilaulul põhinevad teosed. Teatri- ja muusikamuuseum on avatud T – P 10.00 – 18.00.

 

Veljo Tormise 90. sünniaastapäeval avatakse helilooja Virtuaalkeskus, mille jaoks algatatakse elamuskorjed. Klassikaraadio saates "Suveduur" rääkis peagi avatavast keskusest ja üleskutsest Tormise Kultuuriseltsi tegevjuht Ulvi Rand.


"7. augustil toimuvat sündmust nimetame me Tormise aasta avalöögiks, Tormise 90. sünniaastapäeva tähistamiseks.

 

Sündmus leiab aset Kuusalus, sest Tormise sünnikodu asub just seal.

 

Meie jaoks on kõige olulisem Veljo Tormise virtuaalkeskuse ukse avamine," tutvustas üritust Ulvi Rand ning väljendas lootust, et sündmus pakub külastajatele ehedaid ja ainulaadseid elamusi.


Rand on öelnud, et Tormise virtuaalkeskuse uksed avatakse, kuid ometi on tegemist internetipõhise keskusega.

 

"Selliseid uksi avame moel, et teeme selle avalikuks Veljo Tormise sünnipäeval, 7. augustil.


Esmatähtis on helilooja loomingu ja temaga seotud tegevuste koondamine ühele platvormile. Seetõttu leidis aset ka Tormise virtuaalkeskuse ellukutsumine," selgitas ta.


Veljo Tormise Kultuuriselts on välja tulnud üleskutsega, läbi mille on igal inimesel võimalik Virtuaalkeskusesse panustada.


"Tegime üleskutse loomerahvale – kuulutasime välja Tormise elamuskorjed. Üleskutse kestab 2. juulist kuni 15. juulini ning on mõeldud kõikidele inimestele – kooridele, orkestritele, laulupeol lauljatele, vanaemadele ja vanaisadele.

 

Soovime, et nad jagaksid enda leide ja elamushetki, näiteks piletite, kavalehtede või fotode näol.

 

Kooridelt ja kogukondadelt ootame Tormisele pühendatud videoid, tervitusi või mõtteavaldusi," rääkis üleskutsest seltsi tegevjuht ning lisas, et kogutu tehakse avalikuks Tormise sünniaastapäeval.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo