Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tegelik individuaalne tarbimine ehk näitaja, mis peegeldab elanikkonna materiaalset heaolu, on Eestis 28 Euroopa Liidu liikmesriigi seas üks madalamaid, ilmneb Eurostati andmetest. Balti riikide kõrgeim näitaja oli Leedus.


Tegelik individuaalne tarbimine (Actual Individual Consumption - AIC) näitab, kui palju kaupu ja teenuseid majapidamised kasutada saavad ehk milline on nende elustandard.


2019. aasta kokkuvõttes oli üheksa Euroopa Liidu liikmesriigi tegelik individuaalne tarbimine euroliidu keskmisest kõrgem.

 

Kõige rohkem said endale lubada Luksemburgi elanikud, kus näitaja oli 35% ELi keskmisest kõrgem.

 

Teisel kohal oli Saksamaa, kus vastav näitaja ületas euroliidu keskmist 23%. Järgnesid Austria, Taani, Belgia, Holland, Soome Rootsi ja Prantsusmaa, kus tulemus jäi 5-20% euroliidu keskmisest kõrgemaks.


12 liikmesriigi tegelik individuaalne tarbimine jäi Euroopa Liidu keskmisest kuni veerandi võrra madalamaks.

 

Leedus on see näitaja vaid 10% ELi keskmisest madalam. Kuuel riigil on see rohkem kui veerandi võrra euroliidu keskmisest madalam. Just nende viimase kuue riigi hulka kuulub ka Eesti.


Võibolla võiks meid rõõmustada teadmine, et selles viimases grupis oleme esimesed ning meie tegelik individuaalne tarbimine on 25% ELi keskmisest madalam. Slovakkia, Läti, Ungari, Horvaatia ja Bulgaaria jäävad meist tahapoole.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo